1660 Super VBIOS atıldıktan sonra siyah da kalıyor

berat güven

Decapat
1660 Super ekran kartım var Mining için 35 mh yapmak için bir video gördüm adam ROM atiyor işte ben de yaptim CMD'de komutu girip dosya adini atarken bitince bir anda siyah ekran oldu ve kaldi öyle. Bilgisiyari yeniden başlatiyorum gene siyah ekran ne yapacağım ben simdi brick oldu galiba ama yeniden baslatinca Windows'ta baslangiçta başlayan uygulamalarin sesi vs geliyor bana adamin attığı videoda Palit ve MSI'nin driveri vardi bunlar benim kartta da olur mu diye sordum evet dediler yaptim durum bu var midir bunu çözümü? Rica ediyorum şunu düzeltin şükür namazi kilmaya gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660 Super ekran kartım var Mining için 35 mh yapmak için bir video gördüm adam ROM atiyor işte ben de yaptim CMD'de komutu girip dosya adini atarken bitince bir anda siyah ekran oldu ve kaldi öyle. Bilgisiyari yeniden başlatiyorum gene siyah ekran ne yapacağım ben simdi brick oldu galiba ama yeniden baslatinca Windows'ta baslangiçta başlayan uygulamalarin sesi vs geliyor bana adamin attığı videoda Palit ve MSI'nin driveri vardi bunlar benim kartta da olur mu diye sordum evet dediler yaptim durum bu var midir bunu çözümü? Rica ediyorum şunu düzeltin şükür namazi kilmaya gideceğim.
Bazı kartlarda 2. bios switch olması gerek. Onu değiştirin. Yok ise garanti dışı kaldığından bilgisayarcı ancak halledebilir.

O dediğiniz 35mh alabilmek için, Hynix belleklere sahip bir 1660S'e sahip olmalısınız, diğer bütün bellek çeşitlerinde bu tarz sorunla karşılaşmak gayet doğal.
Sanıyorum siz bu can alıcı noktayı kaçırdınız. @Hakan_SS'in dediği gibi güvenilir işin ehli birini bulmalısınız.

Bilgisayarcı taktığında da taktığında görüntü gelmeyecek işlemcisi dahili grafik birimi olan bir sisteme takıp görüntüyü Anakart'tan alıp öyle mi düzeltmeyi deniyorlar?

Öncelikle bir USB belleğe hiveos kurun ve sistemi bu bellek ile başlatın. Aynı ağ üzerinde olan başka bir cihaz ile local bağlantı sağlayın. Sistemde kartı göreceksiniz. Üretici paylaştıysa orijinal biosu hiveos üzerinden flashlayın. Üretici paylaşmadıysa internette modele ve bellek yapısına göre döküman araştırın. İkinci yöntemi ise Windows üzerinden anlatacağım. Sisteme ikinci bir ekran kartı takın ve görüntüyü oradan alın. Sistem açılınca orijinal biosu veya kartınıza uygun edindiğiniz biosu görüntü vermeyen karta flashlayın. Bu seçenekleri deneyin. Problemi çözemezseniz son yöntem kör flashlama işlemi hakkında yardımcı olalım.

Geri
Yukarı