1660 Super ve R3 3100 sistemde AC Odyssey FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

egesskeetit

Hectopat
Daha fazla  
Selam, yukarıda da gördüğünüz gibi 1660 Super, Ryzen3 3100, 16 GB RAM'li bir sistemim var. Sistemimin gücüne güvenerek Assassin's Creed Odyssey aldım. YouTube'daki veya Google'daki benchmarklara göre Very High da bile rahatlıkla oynamam gereken oyunu orta ayarlarda bile ani ve sık FPS düşmeleriyle oynuyorum. Gerçekten çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. GPU driverim güncel. Sıcaklık değerlerim 70-80 derece arası gidip geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AC Odyssey işlemci ağırlıklı bir oyun. Grafik ayarları nedir ? 4C/8T işlemci bazı yerlerde tıkancaktır, yapacak bir şey yok. Son olarak da SSD'de mi oyun ve RAM'leriniz çift kanal mı ?

CPU darboğaz yapıyor muhtemelen. Çekirdek sayısı AC serisi gibi kötü optimizasyonlu ve bol geniş dünyaya sahip oyunlar için yetersiz gelmeye başlıyor.
Mümkün olduğunca grafik ayarını yükseltin.

AC Odyssey işlemci ağırlıklı bir oyun. Grafik ayarları nedir? 4C/8T işlemci bazı yerlerde tıkancaktır, yapacak bir şey yok. Son olarak da SSD'de mi oyun ve RAM'leriniz çift kanal mı?

SSD'de oynuyorum RAM'lerim 8x2 3700MHz.
Çok fazla düşmüyor bence hocam. RAM'ler çift kanal mı?

RAM'lerim 8x2 3700MHz.
CPU darboğaz yapıyor muhtemelen. Çekirdek sayısı AC serisi gibi kötü optimizasyonlu ve bol geniş dünyaya sahip oyunlar için yetersiz gelmeye başlıyor.
Mümkün olduğunca grafik ayarını yükseltin.

Grafikleri Ultra'ya çekersem drop sorunum düzelir mi sizce?

SSD'de oynuyorum RAM'lerim 8x2 3700MHz.

RAM'lerim 8x2 3700MHz.

Grafikleri Ultra'ya çekersem drop sorunum düzelir mi sizce?
Deneyin. Azalacaktır. Ek olarak da çözünürlük ölçeğini de %110 vs. yaparak deneyebilirsiniz FPS ve kalite dengesini ayarlayarak tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı