1660 Super'i satıp 3050 almak mantıklı mı?

Eğer fiyatı uygun çıkarsa mantıklı olur. 1660 serisinin mining performansı iyi olduğu için 3050'den daha çok para eder. Mining le işiniz yoksa kar edersiniz. 3050 seriside izlediğim inceleme de 1660S'den bir tık daha iyiydi. Ayrıca DLSS faktörü de var. Tabii hangi fiyattan çıkacağını kestirmek zor. Stok sıkıntıları yaşanabilir.

Mining ile işim yok sadece oyun oynuyorum.
Aynı şeyi bende düşündüm bende de 1660S var ama sanki değmeyecekmiş gibi duruyor. Tabii ki RTX 3050 daha iyi ama beklediğim kadar fark yok arasında.

Ray Tracing var ama sanki oyunlarda çok aktif edilebilir değil gibi FPS düşüşünden dolayı ama DLSS teknolojisi hiç yoktan 10 15 FPS kazandırır diye düşünüyorum.

Eğer fiyatı uygun çıkarsa mantıklı olur. 1660 serisinin mining performansı iyi olduğu için 3050'den daha çok para eder. Mining le işiniz yoksa kar edersiniz. 3050 seriside izlediğim inceleme de 1660S'den bir tık daha iyiydi. Ayrıca DLSS faktörü de var. Tabii hangi fiyattan çıkacağını kestirmek zor. Stok sıkıntıları yaşanabilir.
Nasıl yani? Ben şimdi 1660S'i mi satsam üstüne para eklemeden RTX 3050 alabilir miyim?

Mining ile işim yok sadece oyun oynuyorum.

Ray Tracing var ama sanki oyunlarda çok aktif edilebilir değil gibi FPS düşüşünden dolayı ama DLSS teknolojisi hiç yoktan 10 15 FPS kazandırır diye düşünüyorum.

Bende sizin gibi düşünüyorum. RTX o kart için yetersiz ama DLSS iş görür. Dedikleri gibi 1660S serisinden ucuz gelirse zaten bayağı satar.
Nasıl yani? Ben şimdi 1660S'i mi satsam üstüne para eklemeden RTX 3050 alabilir miyim?

1660S'ler mining performansı olduğu için 9-10k civarına satılıyor. 3050'ler ise engellemeler ile neredeyse 3 kat az kazım yapabiliyor. Bu yüzden daha ucuza satılmasını bekliyorum. 10k civarına satılırsa zaten çöp bir kart olur benim için. Çıkış fiyatı da sanırım 250$ olması lazımdı. Bu fiyata tabi gelmeyecek ama 9-10k gibi birşeye çıkacağını zannetmiyorum daha ucuza gelir.

Geri
Yukarı