1660 Ti Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Ada Peker

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS TUF Gaming 1660 Ti kullanıyorum ve Valorant 100'ün üstüne çıkmıyor, hatta 30 goruyorum. Oyunla alakalı bir sorun diye düşündüm ama CS:GO'da da aynı durum. Eskiden de başlık açmıştım ama maalesef işe yaramadı. ASUS yetkili servise gönderdim. Ekran kartında bir sıkıntı yok dendi. Ne yapmam lazım?
RAM: 2x8 Corsair

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer ekipmanları da yazın. GeForce Experince'den arkadaşın dediği gibi yapın. Altta çok uygulama açıksa FPS'e etki ediyor.

Kartı yeni aldıysanız ve bilgisayara taktıysanız ilk işiniz ekran kartı güncellemelerini yapmak olmalı. Ekran kartı sürücüleriniz güncel değilse güncelleyin düzelecektir. Aynı zamanda düşük performansın sebebi birçok şey olabilir. Düşük performansın sebebini belirlemeniz gerekme. FPS sabit 30 civarlarında mı yoksa durmadan ani FPS düşüklüklerimi yaşıyorsunuz. Arka planda bellek kullanımı çok yüksek olabilir, işlemci kullanımı çok yüksek olabilir, disk kullanımı çok yüksek olabilir, ısınma problemi olabilir, sürücüler yüklenmemiş olabilir, bir sürü sebep olabilir. Verdiğiniz bilgiler ile yardım etmeye çalışmamız pek kolay değil açıkcası.

GeForce Experience indirip, ayarlarınızı optimize edin. Sorunlarınızı çözücektir.

Kartı yeni aldıysanız ve bilgisayara taktıysanız ilk işiniz ekran kartı güncellemelerini yapmak olmalı. Ekran kartı sürücüleriniz güncel değilse güncelleyin düzelecektir. Aynı zamanda düşük performansın sebebi birçok şey olabilir. Düşük performansın sebebini belirlemeniz gerekme. FPS sabit 30 civarlarında mı yoksa durmadan ani FPS düşüklüklerimi yaşıyorsunuz. Arka planda bellek kullanımı çok yüksek olabilir, işlemci kullanımı çok yüksek olabilir, disk kullanımı çok yüksek olabilir, ısınma problemi olabilir, sürücüler yüklenmemiş olabilir, bir sürü sebep olabilir. Verdiğiniz bilgiler ile yardım etmeye çalışmamız pek kolay değil açıkcası.
hayır yeni almadım,ge force experiencedan optimize ettim sürücü güncel,ani düşüş değil hep 40 50 civarlarında cok nadir 100 , zamanında driveri silip en bastan yukledim bir şey değişmedi ama bellek kullanımı disk kullanımı tarzı şeylerle ilgili bi bilgm yok ne yapmalıyım yani
Diğer ekipmanları da yazın. GeForce Experince'den arkadaşın dediği gibi yapın. Altta çok uygulama açıksa FPS'e etki ediyor.

ASUS TUF Gaming 1660 Ti kullanıyorum ve Valorant 100'ün üstüne çıkmıyor, hatta 30 goruyorum. Oyunla alakalı bir sorun diye düşündüm ama CS:GO'da da aynı durum. Eskiden de başlık açmıştım ama maalesef işe yaramadı. ASUS yetkili servise gönderdim. Ekran kartında bir sıkıntı yok dendi. Ne yapmam lazım?
RAM: 2x8 Corsair
Oyunun GTX 1660 Ti ekran kartını kullandığından emin olun, eğer igpu gibi ekstra bir gpu'nuz varsa oyun bazen onu kullanabiliyor, bunu düzeltmek için:
Nvidia Denetim Masası
3D ayarların yönetilmesi
Tercih edilen gpu'yu "yüksek performanslı nvidi gpu" diye değiştirip apply'a basın
(Eğer igpu'nuz yoksa bu seçenek sizde gözükmeyecektir ve sorun zaten bu değildir demektir)

İkinci bir ihtimal: Sistemin güç tasaruf modunda olmadığından emin olun

Üçüncü ihtimal: Sıcaklığınızı kontrol edin, eğer CPU'nuz 80 derece üzerinde çalışıyorsa termal macun değiştirme ve toz alma vakti gelmiştir.

Driverlarını güncelleyin, arka planda gereksiz açık olan uygulamaları kapatın ve NVIDIA Denetim Masası ayarlarınız resmini paylaşabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı