1660 Ti düşük GPU kullanımı

DuhanBerk

Decapat
Merhaba, 1,2 ay önce aldığım laptopumun ekran kartı kullanımı %60 70 civarlarında dolanıyor. Bu da FPS düşüklüğüne sebep oluyor. Ekran kartı kullanımını yükseltmek için ne yapabilirim?

PC özellikleri: i5 10300H, 1660 Ti, 8 GB 2933MHz RAM.

Merhaba, 1,2 ay önce aldığım laptopumun ekran kartı kullanımı %60 70 civarlarında dolanıyor. Bu da FPS düşüklüğüne sebep oluyor. Ekran kartı kullanımını yükseltmek için ne yapabilirim?

PC özellikleri: i5 10300H, 1660 Ti, 8 GB 2933MHz RAM.

Grafik ayarlarını yükseltebilirsiniz.

Öncelikle hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim diğer forumlarda bu kadar hızlı cevap alamıyorum :). Konuya gelecek olursak örnek verebileceğim oyun Forza Horizon 4, GPU kullanımım neredeyse 70'i geçmiyor aynı zamanda ayarlarım zaten yüksekte.

Öncelikle hızlı cevaplarınız için teşekkür ederim diğer forumlarda bu kadar hızlı cevap alamıyorum :). Konuya gelecek olursak örnek verebileceğim oyun Forza Horizon 4, GPU kullanımım neredeyse 70'i geçmiyor aynı zamanda ayarlarım zaten yüksekte.

En yükseğe çekin. En kısa zamanda da RAM'i Dual Channel yapın. Dual Channel RAM kullanımı arttırır.

Arkadaşlar doğru söylemiş Ram dual channel olur ise daha verimli olur. Birde Nvidia denetim masasından 3D uygulama ayarları bölümünden güç seçeneği "Yüksek&Maximum Performans" ta olduğundan emin ol.

Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    80,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    108,7 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı