1660 Ti mı 1660 Super mi?

Cytus

Decipat
@Sweak en iyisi RX 6600'ü Amazon üzerinden al. Sürücü hataları, WattMan hatası vs. yaşarsan iade etmesi kolay olur. 1660 Ti / Super ile aralarında performans anlamında kayda değer fark var.

erme

Megapat
Makaleler
4
Hocam RX 6600 öneririm. Sorunuza gelecek olursak üretici çok bir fark yaratmaz, birini aldım diğerini almadım diye pişmanlık duymazsınız. Hangisi fiyat olarak uygunsa onu alın. Şunu belirteyim sadece Tİ serisinde Asus TUF ve Asus Phoenix serisi ısınan kartlardır. Zaten tek fanlı olarak üretildiler, performans olarak aralarında gözle görülür bir fark yok fakat ısı farkı vardır. O kartlar sıcak çalışması için üretilmiş kartlardır Phoenix veya TUF alsanız dahi performans olarak çok bir fark görmezsiniz. Fakat her şey bir yana tabii ki RX 6600 öneririm çünkü performans anlamında GTX 1660 Tİ aldığınıza pişman olursunuz. Daha performanslı bir kart varken gidip Nvidia Fanboyluğun lüzmu yok. Driver sorunu yaşarsanız eğer yine, düzgün bir driver sürümü bulup ona geçersiniz onda kalırsınız daha düzgünü çıkana kadar.
Öncelikle hiçbir kart sıcak çalışması için üğretilmez. Ayrıca phoenix 3060'lar bile iyi sıcaklıklarda çalışırken 1660 Tİ phoenix'e ısınacak, demek yanlış olur.

Rufat Mammadov

Hectopat
Daha fazla  
KS
KS
Sweak

Sweak

Picopat
Daha fazla  
Amazon nasıl iade etmiyor anlamadım ama bilgiler için teşekkürler yeterince tatmin oldum bundan sonrası sizin için tartışmaya gidiyor gibi yeterli.

AniFraxe

Hectopat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle hiçbir kart sıcak çalışması için üğretilmez. Ayrıca phoenix 3060'lar bile iyi sıcaklıklarda çalışırken 1660 Tİ phoenix'e ısınacak, demek yanlış olur.
Şikayetler üzerine TUF ve Phoenix serisine düzenleme getirildi, soğutma blokları değiştirildi. 1660 Tİ Phoenix ve TUF 80+ derece çalışan kartlardır. Açıp test videolarından bakabilirsiniz.

PeterGwen

Kilopat
Daha fazla  
Nvidia alacak iseniz bu saatten sonra en azından RTX destekli (3050,2060) gibi modellere yönelmenizi öneririm 1600 serisi yerine.

Yukarı