1660 Ti ve i5 10300H laptop düşük FPS değerleri

Merhabalar 3 ay önce almış olduğum acer nitro 5 serisi laptopla ilgili ciddi FPS sorunları yaşıyorum.
Özellikle düşük sistemlerde bile yüksek FPS veren CS:GO LoL gibi oyunlarda. Özellikle CS:GO benim için önemli bir oyun ancak aldığım FPS 90-110 aralığında kaldı. Çok daha düşük sistemlerle daha yüksek değerler alıyordum. Yatay senkronizasyonu ve oyunun içinden dikey senkronizasyonu kaldırdım, FPS sınırını da kontrol edip kaldırdım hala aynı.
Bu FPS değerlerinin normal olduğunu düşünmüyorum bunun sebebi ne olabilir? Bu donanımsal bir sorun mu? Benchmark videolarını izledim aynı sistemle çok daha fazla FPS alıyor insanlar.
Lütfen yardım edin.

Ekran görüntüsü 2020-11-11 083207.png

Ekran görüntüsü 2020-11-11 082209.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz dememişsiniz ama ben yazayım. 16 GB tek kanal RAM kaynaklı bir sorun. Tek yapacağınız RAM eklemek. Bu sorunu yaşayan yaklaşık 40 kişilik Discord grubumuza gelip fikir alabilrsiniz.

Merhabalar 3 ay önce almış olduğum acer nitro 5 serisi laptopla ilgili ciddi FPS sorunları yaşıyorum.
Özellikle düşük sistemlerde bile yüksek FPS veren CS:GO LoL gibi oyunlarda. Özellikle CS:GO benim için önemli bir oyun ancak aldığım FPS 90-110 aralığında kaldı. Çok daha düşük sistemlerle daha yüksek değerler alıyordum. Yatay senkronizasyonu ve oyunun içinden dikey senkronizasyonu kaldırdım, FPS sınırını da kontrol edip kaldırdım hala aynı.
Bu FPS değerlerinin normal olduğunu düşünmüyorum bunun sebebi ne olabilir? Bu donanımsal bir sorun mu? Benchmark videolarını izledim aynı sistemle çok daha fazla FPS alıyor insanlar.
Lütfen yardım edin.

Eki Görüntüle 733619

Eki Görüntüle 733618
Komut satırına fps_max 0 yazdınız mı?

Bu bilgisayar için normal değerler aynısı yakınımdada var o da bu şekilde değerler alıyor.

Bu bilgisayar için normal değerler aynısı yakınımdada var o da bu şekilde değerler alıyor.
Tek kanal RAM için normal değerler diyelim. Her i5 10300H ve 1660 Ti bu değerleri almıyor.

Arkadaş bu bilgisayar için demiş. Bu bilgisayar tek kanal RAM kullandığına göre cümlede herhangi bir sorun yok.
Evet cümle olarak doğru ama RAM kaynaklı potansiyeli %50-60 az alması bence normale indirgenmemeli. Eldeki donanımın tam performansından yararlanılmadığı sürece herhangi bir normal söz konusu olamaz.

MSAA'nın bu düşük performansa etkisi yok CS GO özelinde. (Tek kanal olduğu için.)

Geri
Yukarı