1660S ekran kartı 81 derece oluyor

Ekran kartının macununu hiç değiştirdin mi? Değiştirmediysen ekran kartının soğutucu bloğunu söküp eski macunu temizleyip çok az bir miktar termal macun sürmelisin.
Bu macunu tavsiye ederim kullanıyorum şu anda.

Ekran kartının markası ne?

MSI.

Rahatsız oluyorsanız eğer UV veya fan hızını artırabilirsiniz. Termal macununuzu yenilemeyi unutmayın.

Rahatsız olmuyorum aslında sadece benim için sıkıntı çıkartır mı 80 derece onu merak ettim
Bilgisayarı alalı çok olmuyor
Aldığımdan beri böyle.
Kasanın hava akışı iyi durmuyor, ekran kartınız da giriş seviyesi bir model ise normal. Bu sıcaklıklar zarar vermez ama sınır denilebilir, undervolt yapabilirsiniz.
kasanın ekran kartına yakın olan panelini çıkartsam sıkıntı olur mu peki? Kasanın önünde 2 emme işlemi yapan fan var fakat önünü camla kapatmışlar çok fazla işe yaramıyorlar gibi hissediyorum ordaki paneli de çıkartma şansım varsa çıkartmalı mıyım?
Kasanın hava akışı iyi değil. Kasayı değişmeniz lazım.

Şu kasaya bir bakabilirsiniz. Hem hava akışı iyi hem de fiyatı uygun.
mesh dediğiniz önü açık mı demek oluyor. bu kasanın önündeki fanların önünde de bir cam panel var onu çıkartma şansım varsa çıkartmalı mıyım?

Son düzenleme:
MSI'ın hangi modeli?
Rahatsız olmuyorum, aslında sadece benim için sıkıntı çıkartır mı 80 derece? Onu merak ettim.
Bilgisayarı alalı çok olmuyor.
Aldığımdan beri böyle.
80 Derece sorun olmaz, ancak 70'li dereceler daha sağlıklı.
kasanın ekran kartına yakın olan panelini çıkartsam sıkıntı olur mu peki? Kasanın önünde 2 emme işlemi yapan fan var fakat önünü camla kapatmışlar. Çok fazla işe yaramıyorlar gibi hissediyorum. orada ki paneli de çıkartma şansım varsa çıkartmalı mıyım?
Yan kapağı çıkartırsanız bir şey olmaz, fakat daha hızlı tozlanır bilgisayarın içi. 6 ayda bir bakımını çıkarabiliyorsanız çıkarın.
Ön paneli de çıkarabiliyorsanız kesinlikle çıkarmalısınız.

MSI ama hangi modeli?
Gaming X mi, Gaming Z mi, Ventus mu yoksa Aero ITX mi?
Gaming X ve Gaming Z değilse gayet normal sıcaklık değerleri, zaten yaz mevsimindeyiz endişe etmenize gerek yok sıcaklık değeriniz gayet normal.
yalan olmasın ventus x olması lazım ama havalar bu kadar sıcak değilken de 80 dereceydi🤣
MSI'ın hangi modeli?

80 Derece sorun olmaz, ancak 70'li dereceler daha sağlıklı.

Yan kapağı çıkartırsanız bir şey olmaz, fakat daha hızlı tozlanır bilgisayarın içi. 6 ayda bir bakımını çıkarabiliyorsanız çıkarın.
Ön paneli de çıkarabiliyorsanız kesinlikle çıkarmalısınız.
ventus x olması lazım modelin. statikten dolayı daha hızlı tozlanabilir doğru 6 ayda bir bakım derken süpürgeyle bir tozunu alsam yeter mi yoksa daha detaylı bir şey mi yapmam lazım?

MSI.

Rahatsız olmuyorum aslında sadece benim için sıkıntı çıkartır mı 80 derece onu merak ettim
Bilgisayarı alalı çok olmuyor
Aldığımdan beri böyle.

Kasanın ekran kartına yakın olan panelini çıkartsam sıkıntı olur mu peki? Kasanın önünde 2 emme işlemi yapan fan var fakat önünü camla kapatmışlar çok fazla işe yaramıyorlar gibi hissediyorum oradaki paneli de çıkartma şansım varsa çıkartmalı mıyım?

Mesh dediğiniz önü açık mı demek oluyor. Bu kasanın önündeki fanların önünde de bir cam panel var onu çıkartma şansım varsa çıkartmalı mıyım?

Hocam benim attığım kasanın ön tarafında bir sürü deliği olan bir yapı var. O deliklerden hava alıyor içeriye. Şu an sizde bulunan kasa da hava alacak yerleri yok.

Hocam benim attığım kasanın ön tarafında bir sürü deliği olan bir yapı var. O deliklerden hava alıyor içeriye. Şu an sizde bulunan kasa da hava alacak yerleri yok.
anladım hocam teşekkürler benim kasadaki ön paneldeki camı kaldırdım direkt fanlar gözüküyor artık çok fazla sıkıntı olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı