1660S Gaming X gereğinden fazla ısınıyor

Hocam 65 derece iyiymiş. Ben konu bile açmıştım ekran kartım 70 derecede çalışıyor UV yapabilir miyiz diye :D

Genele baktığımızda tabii bunlar normal sıcaklıklar ama kendimle kıyaslayınca bir tık fazla geldi. Gaming X'ler pahalı kartlar çünkü. Benim kasanın önü kapalı olunca mecbur yandaki hava girişlerini düzenli açıyorum elektrik süpürgesinin ucuyla. Senin kasa da bu şekildeyse arada göz atman iyi olabilir hızlı tıkanabiliyor filtreler.

Genele baktığımızda tabii bunlar normal sıcaklıklar ama kendimle kıyaslayınca bir tık fazla geldi. Gaming X'ler pahalı kartlar çünkü. Benim kasanın önü kapalı olunca mecbur yandaki hava girişlerini düzenli açıyorum elektrik süpürgesinin ucuyla. Senin kasa da bu şekildeyse arada göz atman iyi olabilir hızlı tıkanabiliyor filtreler.

Hocam 2 aydır temizlemiyorum bir ara yeniden temizleyeceğim.
@Batu Z buyurun hocam 10 dakika kadar FurMark testi yaptım. Sizin sıcaklıklarda bir sorun yok.
Hocam kusura bakmayın biraz kırpmak zorunda kaldım. Dosyanın boyutu biraz büyük olduğu için yüklemedi.
Furmark testi.png111.png

Son düzenleme:
Gaming X İçin yüksek sıcaklık. Maksimum 66-67 derece olması gerekiyor. Eğer normalse Gaming X adı altında MSI kullanıcıyı sağlam kazıklıyor çünkü bu kart RTX 2060 fiyatına satılıyor. Üstelik ucuz diye değer görmeyen Galax veya Palit marka kartlar da aynı sıcaklıkta çalışıyor.

Gaming X için yüksek sıcaklık. Maksimum 66-67 derece olması gerekiyor. Eğer normalse Gaming X adı altında MSI kullanıcıyı sağlam kazıklıyor çünkü bu kart RTX 2060 fiyatına satılıyor. Üstelik ucuz diye değer görmeyen Galax veya Palit marka kartlar da aynı sıcaklıkta çalışıyor.

Hocam 1 yıl önce satın almıştım. 1 yıldır en fazla 70 dereceyi gördü. Biraz önce test ettim yine aynı sıcaklar. 66-67 dereceyi hiç görmedim.

Gaming X İçin yüksek sıcaklık. Maksimum 66-67 derece olması gerekiyor. Eğer normalse Gaming X adı altında MSI kullanıcıyı sağlam kazıklıyor çünkü bu kart RTX 2060 fiyatına satılıyor. Üstelik ucuz diye değer görmeyen Galax veya Palit marka kartlar da aynı sıcaklıkta çalışıyor.
Zaten Galax, Palit fiyatına aldım. Fiyat olarak bir sıkıntı yok.

@Mustafafnt
Çok teşekkürler hocam. İçim rahatladı sayenizde. Ben de FurMark testi yaptığımda 68-69 dereceleri görmüştüm. Oyun oynarken birazcık daha fazla ısınıyor :)

Merhabalar. Toplayalı 1 ay bile olmayan sistemimde 1660S Gaming X ekran kartım gereğinden fazla ısınıyor gibi geldi.

The Witcher 3'te Ultra ayarlarda %99 kullanım, %40 fan hızı ile 71 dereceye çıkıyor. Warframe adlı oyunda ise en yüksek ayarlarda %94 kullanım, %50 fan hızı ile 72 dereceye çıkıyor.

Kasam Mag Forge 100R ve masamın üstünde her yeri hava alabilecek bir biçimde duruyor. Kasamın stok fanlarının hızları ise 700 RPM civarlarında.

YouTube'dan izlediğim testlere göre ekran kartım gereğinden fazla ısınıyor gibi geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sıcaklıklar bence iyi. Benim Gaming X 1660Ti şu an 76 derece bandında çalışıyor. İlk aldığımda da 73 derecelerde çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı