1660S için FreeSync mı G-Sync mı?

farukmlg

Centipat
Merhaba arkadaşlar, yeni bir PC aldım. Ve yanında 144 Hz 1 ms monitör almayı düşünüyorum. Ekran kartım NVIDIA ve bu yüzden G-Sync monitör almam lazım bütçem 1400-1500 TL arası olduğu için G-Sync alamıyorum. Ve aklımda bir soru var. Araştırdığıma göre FreeSync alıp G-Sync modunu açma modu var. Ve bende diyorum ki acaba FreeSync alıp G-Sync'e çevirmem mi daha mantıklı? Ya da bütçemi zorlayıp G-Sync almam mı daha mantıklı? Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar. Sistem özellikleri;
  • AMD Ryzen 5 2600X
  • Gigabyte B450M S2H
  • Apacer panther 16 GB (8+8) DDR4 3000MHz CL16
  • Zotac Gaming GTX 1660 Super twin fan 6 GB GDDR6
  • Apacer 480 GB panther AS340 550MB/500MB
  • FSP Raider RA550 550W 80+ Silver
  • Gamepower Horizon kontrolcü, kumandalı RGB kasa
Ve almak istediğim monitör bu: AOC 24" C24G1 + SteelSeries Rival 300S

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben MSI MAG241C ve GTX 1060 kullanıyorum. Monitör FreeSync destekli. Bu monitörde G-Sync pek stabil çalışmıyor. Bir kaç oyunda denedim, hoşuma gitmedi. Kare atlamaları ve anlık gecikmeler yaşadım. Ben de G-Sync özelliğini kapattım. Çok da aradığım bir şey olmadı şu ana kadar. Eğer bütçeniz varsa G-Sync destekli monitör alın. Yoksa FreeSync özellikli bir monitör alabilirsiniz. Açar denersiniz. Hoşunuza gitmezse özelliği kapatırsınız.

Ben MSI MAG241C ve GTX 1060 kullanıyorum. Monitör FreeSync destekli. Bu monitörde G-Sync pek stabil çalışmıyor. Bir kaç oyunda denedim, hoşuma gitmedi. Kare atlamaları ve anlık gecikmeler yaşadım. Ben de G-Sync özelliğini kapattım. Çok da aradığım bir şey olmadı şu ana kadar. Eğer bütçeniz varsa G-Sync destekli monitör alın. Yoksa FreeSync özellikli bir monitör alabilirsiniz. Açar denersiniz. Hoşunuza gitmezse özelliği kapatırsınız.
Peki bu kare atlatmaları falan sizin monitörde tek mi oluyor acaba yoksa bütün monitörler aynı mı? monitörden monitöre değişir diye düşünüyorum

Ha pardon o kadar bilmiyorum.
mesajınız için yinede teşekkür ederim
teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)

Eğer DisplayPort kablosu kullanırsanız, G-Sync özelliğini kullanabilirsiniz. @burakoruk un anlattığı özellikler monitörden monitöre değişir. Dediği gibi denersiniz, beğenmezseniz kapatırsınız. Yırtılmalar falan da FPS sabitleyerek biraz önüne geçilebiliyor. Bende RTX2060 kullanıcısıyım FreeSync monitör kullanıyorum. Bütçenizi zorlamanıza gerek yok bence.

Eğer DisplayPort kablosu kullanırsanız, G-Sync özelliğini kullanabilirsiniz. @burakoruk un anlattığı özellikler monitörden monitöre değişir. Dediği gibi denersiniz, beğenmezseniz kapatırsınız. Yırtılmalar falan da FPS sabitleyerek biraz önüne geçilebiliyor. Bende RTX2060 kullanıcısıyım FreeSync monitör kullanıyorum. Bütçenizi zorlamanıza gerek yok bence.
ben freesync monitör alıpta g-sync'e geçerken daha az performans verebilir diye endişeleniyorum. ama yinede biraz daha araştırmak gerek

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı