1660S uzak nesnelerdeki pikselleşme sorunu

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Arkadaşlar, her oyunda bu sorunu yaşıyorum. Örnek olarak aşağıdaki fotoğrafa bakın, kılıcın ucundaki adanın üstündeki otlara falan bakın anlarsınız, aynısı Just Cause 4, GTA 5 ve diğer oyunlarda oluyor (The Forest, Stranded Deep falan). Neyden kaynaklandığını bulamadım maalesef, monitörüm ile alakalı olabilir mi? Ama alakalı olsa siz göremezdiniz diye düşünüyorum. Grafik ayarları hangi ayarda olursa olsun bu sorun var, bana demeyin yok anti-aliasing aç, yok çimen mesafesi. Tüm ayarlar en yükse'te de oluyor en düşükte de.
Monitörüm: HP 2011x.
R5 2600X + 1660 Super.
Sea of Thieves Screenshot 2020.07.03 - 19.39.40.27.png

Sea of Thieves Screenshot 2020.07.03 - 19.39.46.61.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen ayarları en yükseğe çeksen bile optimizasyonu sağlama amacıyla uzak nesneler daha az detaylıdır. Çözünürlük ne kadar artarsa pikseller o kadar az belli olur. Son mesajındaki görsel telefon kamerası ile mi çekildi? 27" ve üstü 1080P bir monitör kullanıyorsan, piksellerin görünmesi normal.

Sen ayarları en yükseğe çeksen bile optimizasyonu sağlama amacıyla uzak nesneler daha az detaylıdır. Çözünürlük ne kadar artarsa pikseller o kadar az belli olur. Son mesajındaki görsel telefon kamerası ile mi çekildi? 27" ve üstü 1080P bir monitör kullanıyorsan, piksellerin görünmesi normal.
Ayarlarla alakası yok, her oyunda oluyor düşük yüksek farketmiyor, ama genelde Ultra'da oynuyorum, FPS sıkıntısı yok ama bu pikselleşme sorunu kafama takıldı. Monitörüm HP 2011x 1600x900 eski bir monitör, ekran alıntısı aracı ile çekildi.
Bence monitörden kaynaklanıyor. Benim monitörde Theater Scene diye bir mod var. Aynı böyle piksel piksel yapıyor. Monitörünüzün renk ayarları için belli modları var mı?
Ayar var mı bilmiyorum.

Ben de ayarlarla alakası olmadığını söylemeye çalışıyorum. Sistemine göre ekran çözünürlüğün düşük. Oyunların detayları düşük tuttuğu kısımlar düşük çözünürlükte çok daha belirgin hale geliyor. 1080P monitörler de bile biraz büyüğünü seçtiğin zaman pikseller belirgin hale geliyor.

Ben de ayarlarla alakası olmadığını söylemeye çalışıyorum. Sistemine göre ekran çözünürlüğün düşük. Oyunların detayları düşük tuttuğu kısımlar düşük çözünürlükte çok daha belirgin hale geliyor. 1080P monitörler de bile biraz büyüğünü seçtiğin zaman pikseller belirgin hale geliyor.
Sorunun kaynağı ne peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı