1660S ve Ryzen 5 3600 düşük FPS

Mert Yigiter

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba;

Yaklaşık 2 aydır sistem topluyorum, 2 gün önce son parça olan işlemcide geldi. Bilgisayarı sorunsuz bir şekilde montajlayıp, Windows'u kurdum. İlk olarak CS:GO'yu indirdim, sıkıntısız bir şekilde oynanıyordu. Ardırsan Rust indirdim. 100 FPS civarı akıcı bir şekilde oynayabiliyordum lakin arada küçük droplar olmaya başladı. Ne yapsam düzeltemedim. Bu sırada ekran kartı kullanımı 50-60 işlemci kullanımı 20-30 arasında gidip geliyordu. Neden düşük kullanıldığını bilmiyorum. Arttırmanın yolu var mı onu da bilmiyorum. Funmark ve Prime95 testinde bir sıkıntı olmadı. Ben sorunun RAM'dan kaynaklandığını düşünüyorum ama yine de daha bilgililere sormak istiyorum. Konu hakkında fikri olanlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Aslında RAM'leri 8x2 almıştım ama diğer sistemimdeki RAM'lar bozulunca diğer 8I ona takmak zorunda kaldım.

Sıcaklıklar drop sırasında;

Ekran kartı: 70.
İşlemci: 65.

Sistemim:

Gigabyte 1660S.
Ryzen 5 3600.
Corsair 8 GB 3000MHz.
ASUS TUF B450 PRO-Gaming.
500GB HDD.
Cooler Master Elite 600W.

Edit: 1 Hafta içerisinde RAM ve SSD takviyesi yapıcağım.

Son düzenleme:
OCCT ile test yapıp sonuçlarını paylaşabilir misiniz? Bir de CrystalDiskMark. Sorun HDD'den kaynaklı olabilir.

Öncelikle herkese merhaba;

Yaklaşık 2 aydır sistem topluyorum, 2 gün önce son parça olan işlemcide geldi. Bilgisayarı sorunsuz bir şekilde montajlayıp, Windows'u kurdum. İlk olarak CS:GO'yu indirdim, sıkıntısız bir şekilde oynanıyordu. Ardırsan Rust indirdim. 100 FPS civarı akıcı bir şekilde oynayabiliyordum lakin arada küçük droplar olmaya başladı. Ne yapsam düzeltemedim. Bu sırada ekran kartı kullanımı 50-60 işlemci kullanımı 20-30 arasında gidip geliyordu. Neden düşük kullanıldığını bilmiyorum. Arttırmanın yolu var mı onu da bilmiyorum. Funmark ve Prime95 testinde bir sıkıntı olmadı. Ben sorunun RAM'dan kaynaklandığını düşünüyorum ama yine de daha bilgililere sormak istiyorum. Konu hakkında fikri olanlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Aslında RAM'leri 8x2 almıştım ama diğer sistemimdeki RAM'lar bozulunca diğer 8I ona takmak zorunda kaldım.

Sıcaklıklar drop sırasında;

Ekran kartı: 70.
İşlemci: 65.

Sistemim:

Gigabyte 1660S.
Ryzen 5 3600.
Corsair 8 GB 3000MHz.
ASUS TUF B450 PRO-Gaming.
500GB HDD.
Cooler Master Elite 600W.
SSD disk yazmamışsınız, sanırım oyun HDD'ye kurulu.
O yüzden droplar giriyor olabilir, sıcaklıklar da garip.
O kart nasıl 70 derece olmuş anlamadım.
Bu kart değil mi?

Doluluk değil hocam. Görev yöneticisinden görebilirsiniz ne kadar kullanıldığını. Mümkünse drop girdiği anda yakalayabilirseniz iyi olur.
Deniyorum hemen.
Bu kart sorunlu, ek işlem yapmadıysa rahat 80 derece görüyor.
70 derece çok iyi geldi, şanslı imiş. :D
Ben HDD'den dolayı olduğunu düşünüyorum.
Bu arada funmark testi sırasında max 74 dereceyi gördü. Anormal bir durum mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı