1660S vs Giriş seviyesi RTX 2060

Bence bütçen yetiyorsa almışken bir RTX 2060 al hem kafan rahat olsun hem de daha uzun ömürlü olabilir.

Ben 2060 alırdım.

Sizin aradığınız şey daha önemli. 2060 tabii ki 1660S'e göre daha güçlü ve ömrü uzun bir karttır ama sıcaklık konusunda çok takıntılıysanız ucuz modellerin çoğu sizi üzer. Benim için performans öncelik olduğundan 2060 alırdım.

Giriş seviyesi 2060 hangi modelini önerirsiniz peki içlerinden en kalitelisi sizce hangi model?

Hocam bence 2060 alın ama sizi üzebilir. Benim önerim 5600 XT ama onda da siz kararlısınız. Şöyle ki 5600 XT şu an sorunlu değil eğer son zamanlardaki AMD Driver sorunları konularına bakarsanız büyük bir azalma olduğunu göreceksiniz. Artık en fazla siyah ekran ile karşılaşırsınız o da nadir.

Tabii ki RTX 2060. ben MSI RTX 2060 Ventus O.C (super değil) kullanıyorum 80 dereceleri görüyor ama sıkıntı çıkartmıyor.

RTX 2060'ın GPU'su NVIDIA'nın sayfasında 88 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olduğu yazıyor. Bunun üstüne çıksa da GPU frekans hızını düşürür yine daha yüksek sıcaklığa yükseltmez.
Yaz ayındayız 80 dereceler normaldir.

Merhaba arkadaşlar. Uzun araştırmalar sonucu kesin olarak NVIDIA GPU almaya karar verdim. İlk başlarda 5600 XT alacaktım fakat forumda her gün bu kart hakkında açılan sorunları gördükten sonra inanılmaz şekilde soğudum. O yüzden 1660S veya 2060 alacağım fakat kafamı kurcalayan birkaç şey var. Örneğin 1660S'de Gaming X veya ROG STRIX gibi kaliteli malzeme ve soğutması olan modelleri mi sistemim de tercih etmeliyim yoksa 2700 TL bandında satılan giriş seviyesi RTX 2060 mı tercih etmeliyim? Galax, INNO3D, Gigabyte, Palit gibi markaların giriş seviye 2060 kartlarında malzeme kalitesi ve soğutması tabii ki Gaming X veya ROG STRIX kadar iyi olacağını beklemiyorum fakat birkaç incelemeye baktığımda Gigabyte modelinin plastik malzeme kalitesi ve soğutması aşırı derece kötü 80-85 dereceleri görenler varmış forumda çoğu giriş seviyesi kartında plastik arka plaka kullanılıyor. Sizce mantıklı olan nedir? Kaliteli malzeme ve soğutma performansına sahip 1660S almak mı yoksa soğutması ve malzeme kalitesi düşük giriş seviyesi 2060 almak mı?
Palit diyorsun, Inno3D diyorsun. Tabii ki RTX2060 benim gözümde. Ben TUF'u almadan önce Palit Türkiye'ye gelseydi, Palit alırdım. Şimdi ona yanıyorum.

Youtube'dan alacağınız RTX 2060 kartın sıcaklıklarına bakın 80 üstüne çıkıyorsa almayın. ASUS ROG Strix RTX 2060 55 derecelerde seyrediyor oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı