1660S vs Giriş seviyesi RTX 2060

Çalışmayacak ürünü piyasaya sürmezler. Sıcak serin her türlü çalışacak. Ben RTX 2060 tercih ederdim.

Ben 1 ay önce Inno3D RTX 2060 aldım çok memnunum. COD Warzone'u saatlerce oynuyorum otomatik fanda çalışırken 77 derecenin üstüne çıkmadı. Fanları %100 çalışır duruma getirirseniz çok daha düşük sıcaklıklara çalışabilir ben şahsen ihtiyaç duymadım.

Bu modeller arasından soğutması ve malzeme kalitesi daha iyi olan model hangisidir sizce 2800 TL civarı bütçede bu kartlar var şu an.

Galax GeForce RTX2060 1-Click OC.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC.
INNO3D GeForce RTX2060 Twin X2 OC.
Palit GeForce RTX2060 Dual 6 GB.
Zotac GeForce RTX2060 GAMING 6 GB.

Bu modeller arasından soğutması ve malzeme kalitesi daha iyi olan model hangisidir sizce 2800 TL civarı bütçede bu kartlar var şu an.

Galax GeForce RTX2060 1-Click OC.
Gigabyte GeForce RTX 2060 OC.
INNO3D GeForce RTX2060 Twin X2 OC.
Palit GeForce RTX2060 Dual 6 GB.
Zotac GeForce RTX2060 GAMING 6 GB.
Galaxın soğutması iyi incelemeye vs bakabilirsin hazır OC'ta da genellikle iyi.

Çalışmayacak ürünü piyasaya sürmezler. Sıcak serin her türlü çalışacak. Ben RTX 2060 tercih ederdim.
Asus TUF serisini piyasaya sürdü ve ısınmadan dolayı hep fps düşüşleri gözlendi. Neden piyasaya sürüldü ozaman ? Sırf satılıyor diye o ürün çalışacak anlamına gelmiyor. Eğer sıcaklıktan dolayı frekans düşürücekse zaten stabil fps elde edemezsin ve oyuncular için stabil olmayan fps en kötüsüdür. Sıcaklıktan dolayı fps düştüğünden 1660S düzeyine inebilir.

Bu modellerden hiçbiri kafama yatmıyor ya 2800 TL verip 75-80 derece de oyun oynamak mantıksız geliyor bütçeyi çok zorluyor 2060. AMD sıkıntılarının giderildiğini bilsem düşünmeden 5600 XT alırdım da o da aklımı karıştırıyor. Performans olarak 2060'a çok yakın zaten benim alacağım 2060 modellerine göre soğutması da daha iyi gözüküyor 5600 XT sizce alınır mı çok kararsızım.

Asus TUF serisini piyasaya sürdü ve ısınmadan dolayı hep fps düşüşleri gözlendi. Neden piyasaya sürüldü ozaman ? Sırf satılıyor diye o ürün çalışacak anlamına gelmiyor. Eğer sıcaklıktan dolayı frekans düşürücekse zaten stabil fps elde edemezsin ve oyuncular için stabil olmayan fps en kötüsüdür. Sıcaklıktan dolayı fps düştüğünden 1660S düzeyine inebilir.
Haklısınız fakat bir yere kadar. Tamam TUF serisi sıkıntılıydı hatta düşük segment bile sayılmazdı, orta düzey bir modeldi. Düşük segment kartlarda hep FPS dalgalanması olur, düzgün oyun oynayamassın gibi bir algı çıktı ortaya. Gerçekten sıkıntılı bir serinin adı çıkar, kullanıcı da bunu görüp almaz o modeli zaten. Tercihim arkadaşın fiyat bandını göze alaraktan Gigabyte GeForce RTX 2060 OC. olurdu. Teşekkürler düzeltmeniz için.

Haklısınız fakat bir yere kadar. Tamam TUF serisi sıkıntılıydı hatta düşük segment bile sayılmazdı, orta düzey bir modeldi. Düşük segment kartlarda hep FPS dalgalanması olur, düzgün oyun oynayamassın gibi bir algı çıktı ortaya. Gerçekten sıkıntılı bir serinin adı çıkar, kullanıcı da bunu görüp almaz o modeli zaten. Tercihim arkadaşın fiyat bandını göze alaraktan Gigabyte GeForce RTX 2060 OC. olurdu. Teşekkürler düzeltmeniz için.
Gigabyte iyi diye biliyorum bende. TUF yenilendi hala sıcaklıklar yüksek ama bir önceki versiyonları rezaletti adamlar belleklere termal ped koymuyorlardı resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı