168 cm boyunda biri için protein ihtiyacı nasıl hesaplanır?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kilogram başına bilmem ne gram falan fasa fiso, bunlara bak. Yağ oranınız çok önemli.

Estafrullah hocam sağ olun. Bilmiyorum, sanırım etraftan öyle duymuş abi. Bence supplement karşıtı olmamalıyız, ben değilim. Özellikle kreatin gibi supplementler nimettir. Fakat bazı supplementler gereksiz ve para tuzağı olabiliyor.

Supplement karşıtı değil, supplementi dandik markalara karşı olmalıyız. Bu yüzden birisine bir şey tavsiye etmeden önce üretim belgelerini, fabrikasının yerini ve fabrikanın devlet kurumunda belgede ne üretme yetkisi olduğunu, güvenilirliğini, kalitesini araştırırım ki o kişinin hakkına girmeyeyim.

Maalesef adını vermek istemediğim bazı arkadaşlar sırf arkadaşı kullanıyor diye fabrikası olmayan, üretim belgesinin süresi geçmiş, piyasaya göre çok ucuz markaları öneriyor ve ne kadar kanıtlasam da fikrinden vazgeçmeyip herkese öneriyor.

Hocam Hardline alıyorum o zaman sağ olun teşekkür ederim bir soru daha olursa yeni konu açıp size yazarım veya buraya yazarım.

O zaman şimdiden hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Hocam bugün okulda protein tozunu arkadaşım ile konuştum Hardline alma kötü dedi onun yerine supplementler marka al dedi ben sizin attığınız ürünü daha çok beğendim size güveniyorum hocamda tekrardan sormak istedim Hardline iyi değil mi sağlık açısından sorun yaşar mıyım kaliteli markadır değil mi?

Hocam bugün okulda protein tozunu arkadaşım ile konuştum Hardline alma kötü dedi onun yerine supplementler marka al dedi ben sizin attığınız ürünü daha çok beğendim size güveniyorum hocamda tekrardan sormak istedim Hardline iyi değil mi sağlık açısından sorun yaşar mıyım kaliteli markadır değil mi?

Bunu diyen arkadaşın kullandığı toz https://www.hepsiburada.com/west-nu...content=c&utm_term=5583&wt_pc=cimri.c.5583.pc

@cinar_yasarrr hocam herhalde bu sorduğum soruları bir 3 kez daha sordum ama çoğunluk herkes 18 yaş altına supplement önermiyor ben günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum ama ekstra alsam sorun olur mu bir de kan tahlili yaptıracağım orada kullanıp kullanmamam belli olur mu?

Son düzenleme:

Bunu diyen arkadaşın kullandığı toz https://www.hepsiburada.com/west-nu...content=c&utm_term=5583&wt_pc=cimri.c.5583.pc

@cinar_yasarrr hocam herhalde bu sorduğum soruları bir 3 kez daha sordum ama çoğunluk herkes 18 yaş altına supplement önermiyor ben günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum ama ekstra alsam sorun olur mu bir de kan tahlili yaptıracağım orada kullanıp kullanmamam belli olur mu?
Arkadaşının kaynağı ve kanıtı nedir?

West Nutrition'u hiç araştırmadım, araştırıp döneceğim.

Neden önermiyorlar ki? 18 yaş üstü olunca birden kullanabilmek için vücuda update falan mı geliyormuş? Protein tozu belli olmayabilir ama kreatin belli olur.

Neden önermiyorlar ki? 18 yaş üstü olunca birden kullanabilmek için vücuda Update falan mı geliyormuş? Protein tozu belli olmayabilir ama kreatin belli olur.

Hocam siz kaçıncı ay veya haftanızdayken kullandınız bu arada Hardline nutritionu önermiyorlar ama ben size güveniyorum hocam merdiven altı protein tozu falan değildir değil mi?

Neden önermiyorlar ki? 18 yaş üstü olunca birden kullanabilmek için vücuda Update falan mı geliyormuş? Protein tozu belli olmayabilir ama kreatin belli olur.

Hocam yok kanıt ama bayağı araştırıyor o arkadaş 8 aylığı var sporda.

Hocam siz kaçıncı ay veya haftanızdayken kullandınız bu arada Hardline nutritionu önermiyorlar ama ben size güveniyorum hocam merdiven altı protein tozu falan değildir değil mi?

Hocam yok kanıt ama bayağı araştırıyor o arkadaş 8 aylığı var sporda.
Ben ilk başlarda ailemden gizli şekilde protein tozu ve pre workout alıp kullanıyordum, sonradan ise ailem tek seferlik paket almama izin verdi ve yarım kiloya yakın aldım. Artık sadece kreatin alıyorum fakat bu da bitiyor ve benim param yok, yoksa kesin kullanırım ben de.

Hardline 2003'ten beridir var ve fabrikası hakkında bir resim de paylaşıyorum.

Önemli olan kaç aydır spor yaptığı değil, ne kadar doğru araştırdığıdır. Ben sporu 3 aydır yapıyorum fakat 1 yıldan fazladır araştırıyorum. Ama konuşmalarımdan ve bilgilerimden hiç 3 ay gibi gözüküyor mu, hayır. Çünkü sürekli bilgimin üstüne bilgi ekliyorum ve araştırıyorum.

Hardline Fabrikası:
2018-05-26.jpg
2020-11-16.jpg
stabilite kabini.JPG
images (5).jpeg
images (6).jpeg

Ben ilk başlarda ailemden gizli şekilde protein tozu ve pre workout alıp kullanıyordum, sonradan ise ailem tek seferlik paket almama izin verdi ve yarım kiloya yakın aldım. Artık sadece kreatin alıyorum fakat bu da bitiyor ve benim param yok, yoksa kesin kullanırım ben de.

Hardline 2003'ten beridir var ve fabrikası hakkında bir resim de paylaşıyorum.

Önemli olan kaç aydır spor yaptığı değil, ne kadar doğru araştırdığıdır. Ben sporu 3 aydır yapıyorum fakat 1 yıldan fazladır araştırıyorum. Ama konuşmalarımdan ve bilgilerimden hiç 3 ay gibi gözüküyor mu, hayır. Çünkü sürekli bilgimin üstüne bilgi ekliyorum ve araştırıyorum.

Hardline fabrikası:
Eki Görüntüle 1719816Eki Görüntüle 1719817Eki Görüntüle 1719819Eki Görüntüle 1719820Eki Görüntüle 1719821

Sağ olun hocam Hardline alıp geçeceğim sizin gibi araştıracağım her zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı