17.3” RTX 2070/RTX 3060 laptop önerisi

Benim önerim budur hocam:
1 yıl global garantisi var ve ürünü satın alıp siteye kaydettikten sonra 3 ay daha garanti kazanıyorsunuz. Tek negatif yönü 20 gün falan kargo süresi bekleyebilirsiniz.
Hocam daha önce yurtdışından bir ürün almadığım için işleyişi pek bilmiyorum. Ürünün sayfasında ödeme yerine geldiğimde 15.329 tl olarak gösteriyor. Bunun dışında ücret ödeyecek miyim? Yani vergidir şudur budur...

Hocam daha önce yurtdışından bir ürün almadığım için işleyişi pek bilmiyorum. Ürünün sayfasında ödeme yerine geldiğimde 15.329 TL olarak gösteriyor. Bunun dışında ücret ödeyecek miyim? Yani vergidir şudur budur...

Hayır hocam başka ücret ödemiyorsunuz. Amazon sizden direk alıyor gümrük vergisini ve kargo ücretini. Siz uğraşmıyorsunuz ekstra olarak.

vergi.PNG

Ödediğiniz 2605 TL vergi ve kargo ücreti.
Bir de şunu belirteyim bu ürünü alırsanız klavyenizin sağ tarafında bulunan Ğ, Ü, Ş, İ, Ö, Ç gibi harfler bulunmayacak. Windows'tan Türkçe Q klavyeyi seçerseniz yine bastığınız yerde bu harfler etkin olacak ama zaten uzun süredir bilgisayar kullanıyorsanız harflerin yerini ezbere biliyorsunuzdur, bir sıkıntı yaşamazsınız.

Hayır hocam başka ücret ödemiyorsunuz. Amazon sizden direk alıyor gümrük vergisini ve kargo ücretini. Siz uğraşmıyorsunuz ekstra olarak.

Eki Görüntüle 911899

Ödediğiniz 2605 TL vergi ve kargo ücreti.
Bir de şunu belirteyim bu ürünü alırsanız klavyenizin sağ tarafında bulunan Ğ, Ü, Ş, İ, Ö, Ç gibi harfler bulunmayacak. Windows'tan Türkçe Q klavyeyi seçerseniz yine bastığınız yerde bu harfler etkin olacak ama zaten uzun süredir bilgisayar kullanıyorsanız harflerin yerini ezbere biliyorsunuzdur, bir sıkıntı yaşamazsınız.
Harici klavye ile kullanacağım zaten hocam o konuda pek sıkıntı yaşamam. Bu ürün sıfır değil mi çünkü bazı yerlerde teşhir ürünleri yenileyip gönderiyorlar. Bir diğer sorum ise mesela sorunlu geldi diyelim, değişim veya iade için tekrar yurtdışına mı göndermem gerekiyor yoksa burada halledebiliyor muyum. Cahilliğimi mazur görün lütfen.

Harici klavye ile kullanacağım zaten hocam o konuda pek sıkıntı yaşamam. Bu ürün sıfır değil mi çünkü bazı yerlerde teşhir ürünleri yenileyip gönderiyorlar. Bir diğer sorum ise mesela sorunlu geldi diyelim, değişim veya iade için tekrar yurtdışına mı göndermem gerekiyor yoksa burada halledebiliyor muyum? Cahilliğimi mazur görün lütfen.

Estağfurullah hocam istediğinizi sorabilirsiniz; sonuçta bu forum insanların yardımlaşması için var.
Ürün sıfır, yenilenmiş olsa belirtirler. Laptop sıkıntılı gelirse ilk önce MSI Türkiye ile iletişime geçersiniz. Ufak bir sorun varsa; ışık sızması vs. servis yeniliyor. Sorunlu gelirse zaten ücretsiz olarak geri yurtdışına iade edebiliyorsunuz. İçiniz rahat olsun. Laptop ikiye ayrılmış bir şekilde gelmez :D
arkadaşların önerdiği Monster'i de bir araştırın hocam. Donanımsal olarak gayet iyi. Oyun oynayacaksanız RAM farkı sizi etkilemez. Kullanan var ise malzeme kalitesini ve soğutma performansı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni nesil RTX 3060 kartı ve 8 çekirdekli i7 işlemcisiyle göze çarpıyor. Servis hizmetleri olarak da hatrı sayılır işler yapıyorlar. Ömür boyu bakım hizmeti de cabası :D

Son düzenleme:
Estağfurullah hocam istediğinizi sorabilirsiniz; sonuçta bu forum insanların yardımlaşması için var.
Ürün sıfır, yenilenmiş olsa belirtirler. Laptop sıkıntılı gelirse ilk önce MSI Türkiye ile iletişime geçersiniz. Ufak bir sorun varsa; ışık sızması vs. servis yeniliyor. Sorunlu gelirse zaten ücretsiz olarak geri yurtdışına iade edebiliyorsunuz. İçiniz rahat olsun. Laptop ikiye ayrılmış bir şekilde gelmez :D
arkadaşların önerdiği Monster'i de bir araştırın hocam. Donanımsal olarak gayet iyi. Oyun oynayacaksanız RAM farkı sizi etkilemez. Kullanan var ise malzeme kalitesini ve soğutma performansı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni nesil RTX 3060 kartı ve 8 çekirdekli i7 işlemcisiyle göze çarpıyor. Servis hizmetleri olarak da hatrı sayılır işler yapıyorlar. Ömür boyu bakım hizmeti de cabası :D
Bunun siparişini vereyim ben o zaman hocam. Çünkü istediğim özelliklerde laptop daha pahalıya denk geliyor. İnceleme bulabilirsem bakayım ona göre siparişini vereceğim anca gelir zaten. Teşekkür ederm😊

Tabii hocam, seve seve. Sizin için önerim şu modeldir:
10875h işlemci.
3060 115W ekran kartı.
17 inç 1440p 165Hz ekran(not: 3060 sadece espor ve eski AAA oyunları 1440p de 60FPS+ oynatabilir, yeni oyunlar (CP2077) 1080p Ultra da bile 60FPS'i zor yakalıyor.
Kasa kalitesi, bu konuyu @mirsady'ye paslıyorum kullanıcısı kendisi. Benim mağazada incelediğim güzeldi.
Yazılım, tek sorun olan noktası burası. MUX Switch doğru düzgün çalışmıyor, USB ile gelen driverlar Abra driverı, kontrol merkezi bazen açılmıyor. Bunlar çözülebilecek şeyler, o yüzden laptopun alınmasına engel değil.
Benim fiyatına göre değerlendirmem 9/10.
Hocam 1440p ekrandan dolayı mı bu fps sorunu, yoksa genel olarak ekran kartıyla alakalı bir durum mu? Yani aynı ekran kartı 1080p ekranlı bir laptopta olsa daha fazla performans verir mi?

Hocam 1440p ekrandan dolayı mı bu FPS sorunu, yoksa genel olarak ekran kartıyla alakalı bir durum mu? Yani aynı ekran kartı 1080p ekranlı bir laptopta olsa daha fazla performans verir mi?

Ekran ile ilgili değil hocam. Ekran kartı yetersiz 1440p için, eğer çözünürlüğü 1080P'e çekerseniz çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Benim önerim budur hocam:
1 yıl global garantisi var ve ürünü satın alıp siteye kaydettikten sonra 3 ay daha garanti kazanıyorsunuz. Tek negatif yönü 20 gün falan kargo süresi bekleyebilirsiniz.
Hocam 3 haftadan önce geldiği oluyor mu yoksa 30-35 günleri bulması daha mı olası?

Hocam 3 haftadan önce geldiği oluyor mu yoksa 30-35 günleri bulması daha mı olası?
Firmanın hızına bağlı hocam istese 5 gün içinde evinize bile ulaştırır. Ama 2 hafta gibi düşünmek daha iyi olur çok beklentiye girmemek lazım. Yine de müşteri hizmetlerine sormak lazım.

Ürünü verdikleri kargo şirketine bağlı benim cihazı Aramex'e verdiler Abd'de 10 tane eyalet gezip Dubai'ye ordan İstanbul'a geldi 18 gün sürdü.Arkadaşımın cihazını DHL'e verdiler 5 günde cihaz elindeydi.

Geri
Yukarı