17.500 lira bütçem var RTX 3070'i beklemeli miyim

Hocam bekleyin. Bir tanıdığımız 0 Mercedes Benz E180 w212 alacaktı. Biz alma yeni kasası çıkacak ve arada fiyat farkı çok az olacak dedik. Bizi dinlemedi arabayı aldı. Aradan 1 ay sonra w213 çıktı hemde neredeyse 10-15 bin TL farkla :D
Ayrı bir konu olmasın diye ben de sorayım dedim. Benim Bütçem 14.000 tl civarı. Benim beklemem mantıklı mı yoksa 2070 HP Omen alıp aradan çıksam mı?
Al hocam.

Bekleyin. Ama fiyatlar net değil. Monster'ın 3070'li laptopları 16-17k bandında satacağını düşünüyorum. MSI, ASUS gibi markaların 3070 laptopları ise 20k bandında olacaktır(bunlar tamamen benim tahminim ve kurun sabit kaldığı varsayıldı).

Arkadaşlar beklememe kararı aldım 2021 Nisana kadar çok süre var o zamana kadar alıp işlerimi halledip sonrasın da satıp 3000 serisine geçmeyi düşünüyorum bence mantıklı olan bu olucak.

Arkadaşlar beklememe kararı aldım 2021 Nisana kadar çok süre var o zamana kadar alıp işlerimi halledip sonrasın da satıp 3000 serisine geçmeyi düşünüyorum bence mantıklı olan bu olucak.
Benimde yaklaşık 20K Civarı bütçem var eğer saçmalık yapıp ucuz gelecek olan kartları pahalıya satmazlarsa lansmanda tanıtılan asıl fiyatında satılırsa bu bütçe ile 3080 bile alabiliriz. Bekle bence de bende bekliyorum. 2080Tİ sahipleri harbi dende baya üzgün şuan 12K Ya aldıkları ekran kartını tokatlıcak 5K Lık ekran kartı çıkartıyor NVİDİA.
(Bütceni dolar olarak saklamanı öneririm ben öyle yapıyorum)

Merhabalar, 17.500 liraya 2070 Super ekran kartlı bir Gaming laptop alacaktım fakat bildiğiniz gibi 3000 serisi duyuruldu sizce 3070'i beklemeli miyim çıktığı gibi alma imkanım var. Hatta fiyata bağlı olarak 3080 imkanı bile doğabilir.

Aslında beklemenizi önerirdim ama 3000 serili laptoplar gelene kadar ülkede süper bir ekonomik krizin çıkıp fiyatların tavan yapmayacağının, hatta ülkeye laptopların gelip gelmeyeceğinin de bir garantisi yok. Yani laptoplar gelene kadar ekonomik veya siyasi bir kriz çıkmazsa ve durum en azından bu şekilde devam ederse beklemek uygun olur. Ancak burası Türkiye. Ne olacağı belli olmaz.

Benimde yaklaşık 20K Civarı bütçem var eğer saçmalık yapıp ucuz gelecek olan kartları pahalıya satmazlarsa lansmanda tanıtılan asıl fiyatında satılırsa bu bütçe ile 3080 bile alabiliriz. Bekle bence de bende bekliyorum. 2080Tİ sahipleri harbi dende baya üzgün şuan 12K Ya aldıkları ekran kartını tokatlıcak 5K Lık ekran kartı çıkartıyor NVİDİA.
(Bütceni dolar olarak saklamanı öneririm ben öyle yapıyorum)
Parayı dolar olarak saklamak mantıklı bende yapabilirim bunu.
Aslında beklemenizi önerirdim ama 3000 serili laptoplar gelene kadar ülkede süper bir ekonomik krizin çıkıp fiyatların tavan yapmayacağının, hatta ülkeye laptopların gelip gelmeyeceğinin de bir garantisi yok. Yani laptoplar gelene kadar ekonomik veya siyasi bir kriz çıkmazsa ve durum en azından bu şekilde devam ederse beklemek uygun olur. Ancak burası Türkiye. Ne olacağı belli olmaz.
İnanin bende aynı şekil de düşünüyorum ekonomi belirsiz firmalar ne yapar pahalıya satar mı belirsiz güvensizlikten dolayı hemen almak istiyor insan.

Yeni konular

Geri
Yukarı