17 bin TL bütçe ile sistem tavsiyesi

enver1818

Decapat
Merhabalar;

Arkadaşlar yayın ve oyun için iki adet bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Bu konuda bilgi ve tecrübesi olanlardan sistem önerileri talep ediyorum. Yayın ve oyun için tek kriterim, oyun bilgisayarımda intel işlemci istiyorum. Bütçeme göre önerilerinizi bekliyorum.

Bir adet oyun bilgisayarı, yanına da yayının sohbet bölümünü vesaire açmak için başka bir bilgisayar istiyor. Yandaki bilgisayar için 1000-1300 tllik bir kasa yeterli zaten.
Monitör, ekipman herşey içinde mi olacak hocam? Yoksa sadece kasa mı?

Bir adet oyun bilgisayarı, yanına da yayının sohbet bölümünü vesaire açmak için başka bir bilgisayar istiyor. Yandaki bilgisayar için 1000-1300 tllik bir kasa yeterli zaten.
Onun için 2.monitör yeterli ki zaten. 2. sistemin amacı yayın açmak için. Elgato aracılığı ile 1. PC'deki görüntüyü 2.ye aktarıcak. 2. PC üzerinden de yayın açacak.

Son düzenleme:
Onun için 2.monitör yeterli ki zaten. 2. sistemin amacı yayın açmak için. Elgato aracılığı ile 1. PC'deki görüntüyü 2.ye aktarıcak. 2. PC üzerinden de yayın açacak.
Monitör, ekipman herşey içinde mi olacak hocam? Yoksa sadece kasa mı?
Tek bir PC olur ise çok iyi bir şey çıkabilir ortaya.
2 tane mi toplayalım yani ?
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Sohbet için mevcut bilgisayarımı kullanacagım. İkinci bilgisayar yayını vermek için olacak. Elgatoya gerek duymadanda yapılabiliyor bildiğim kadarıyla. Yani Oyun oynadıgım makinanın işlemcisine yayın için gereken yük binmemiş olacak.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Sohbet için mevcut bilgisayarımı kullanacagım. İkinci bilgisayar yayını vermek için olacak. Elgatoya gerek duymadanda yapılabiliyor bildiğim kadarıyla. Yani Oyun oynadıgım makinanın işlemcisine yayın için gereken yük binmemiş olacak.
Yayınlara yeni mi başlayacaksınız ? yoksa kitleniz falan var mı ?

Yayınlara yeni mi başlayacaksınız ? yoksa kitleniz falan var mı ?

Yayınlara yeni başlayacağım. Amacım seçimlerden sonra dolardaki ters hareketten korktuğum için bir an önce sistemi toplamak. Belirli bir kitlem yok ama sosyal medya üzerinde belli bir kitle var elimizde. Bunun sayesinde izleyici bulabilmek zor olmayacaktır.

i7 8700k 3.7ghz - msi geforce rtx2080ti trio 8gb- 16x2: 32gb ram kingston 3200mhz ddr4 -güç kaynağı 500w olan bir kasa dvd vb. isteğinize göre şekillendirin. Anakart bunları kaldıracak kendi tercihiniz varsa alabilirsiniz yoksa bu sistemi kaldırabilecek destekleyebilecek gigabyte z390 anakartı olabilir.
2 monitör alarak daha iyi işler çıkaracağınızı düşünüyorum. Çift sistem gereksizdir uğraştırır.

Son düzenleme:
Yayınlara yeni başlayacağım. Amacım seçimlerden sonra dolardaki ters hareketten korktuğum için bir an önce sistemi toplamak. Belirli bir kitlem yok ama sosyal medya üzerinde belli bir kitle var elimizde. Bunun sayesinde izleyici bulabilmek zor olmayacaktır.
Tek bir iyi PC toplamak çok daha iyi olur. Yeni başlayacaksanız çift PC gereksiz masraf olur. Monitör ve çevre birimleri dahil mi ? Mikrafon vs. ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı