17 bin TL her şey dahil sistem toplama

Peki işlemciyi 5600 yapmaya gerek varmı mı bide kasa iyi soğuturmu?
Kasa mesh bir kasa hava girişi çıkışı olacağından soğutma iyi soğutacaktır ama ileride Ryzen 7 veya Ryzen 5 5600X'in yukarısına giderseniz sıvı soğutma almalısınız ve bu da sizi atx kasa almaya yöneltecektir. Ryzen 5 5600, Ryzen 5 5500'den çok daha güçlü bir işlemci. Bütçeniz varsa almanızı bende tavsiye ediyorum.

6700XT 3050'yi çiğ çiğ yer. 6700XT RTX 3070'ten daha güçlü bir kart VRAM daha fazla olduğundan dolayı. Hayır darboğaz olmaz. ASUS model ekran kartları zaten ASUS'un kalitesini anlatmaya gerek duymuyorum, çoğu modelinin soğutması gayet iyi.

Hocam bir şey soracağım AMD ekran kartları yazılım konusunda sıkıntı çıkarır mı? Yazılım ile uğraşıyorum ve bu 20 30 gün içerisinde sistem almayı planlıyorum. Sizce amd mi tercih etmeliyim NVIDIA mı?

Hocam bir şey soracağım AMD ekran kartları yazılım konusunda sıkıntı çıkarır mı? Yazılım ile uğraşıyorum ve bu 20 30 gün içerisinde sistem almayı planlıyorum. Sizce amd mi tercih etmeliyim NVIDIA mı?
Render işleri ile uğraşıyorsanız Nvidia, Nvidia fiyatına daha fazla oyun performansı istiyorsanız AMD alın. Ama AMD alırsanız sizi Render işlerinde Nvidia'nın gerisinde bırakacaktır.

Geri
Yukarı