17 inç laptop için soğutucu önerisi

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB: ASUS TUF Gaming X570 PLUS | RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3600 MHz | CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D | GPU: Sapphire NITRO+ AMD Radeon™ RX 6900 XT SE | SSD: Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + Samsung 970 Evo Plus 1 TB | Case: Corsair iCUE 4000X RGB | Liquid Cooler: Corsair H100i RGB PLATINUM 240mm | PSU: Corsair RM850x 80+ Gold Fully Modular | Monitor: Samsung Odyssey G7 32" WQHD | Keyboard: Logitech G915 TKL | Mouse: Logitech G305
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Geçen hafta aldığım MSI GE70 laptop iki gün önce elime ulaştı. 17 inçlik bu laptopa uygun soğutucu önerilerinizi bekliyorum. Bir sorum daha var. İnternetten oyun indirdiğim için laptopu uzun süre açık bırakmam gerek. Kaç saate kadar güvenlidir, kaç saatten sonrası bilgisayara zarar verir. Dün 5-6 saatten sonra bilgisayar ve adaptörü fazla ısınmıştı. Şimdiden teşekkürler. :D

Zalman NC-3000 öneririm kesinlikle. Ben Samsung NP350v5c kullanıyorum, yani bir oyun laptopu falan değil ama Zalman'ın soğutması çok başarılı 2 saat oyun oynadığımda bile 60 dereceyi nerdeyse hiç geçmiyor.

Diğer sorun içinse, ben laptopu genelde günde 10 saat kapatmadan çalıştırıyorum 5 aydır hiçbir sorun yaşamadım ama aletin başına bir iş gelip gelmeyeceğinden emin değilim, bir bilen cevaplarsa daha iyi olur tabii;)

Evet o turbo fan olayı çok hoşuma gitti :D Ama bu kadar işe yaradığını düşünmemiştim. Teşekkür ederim ilginiz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta aldığım MSI GE70 laptop iki gün önce elime ulaştı. 17 inçlik bu laptopa uygun soğutucu önerilerinizi bekliyorum. Bir sorum daha var. İnternetten oyun indirdiğim için laptopu uzun süre açık bırakmam gerek. Kaç saate kadar güvenlidir, kaç saatten sonrası bilgisayara zarar verir. Dün 5-6 saatten sonra bilgisayar ve adaptörü fazla ısınmıştı. Şimdiden teşekkürler. :D

Hocam aynı tarihte almışız :) Turbo tuşuna güvenme bence o kadar etkili değil açıkçası.Bi soğutucu almamız lazım yine de.Ayrıca 2-3gün açık bıraktım laptopu geçenlerde hiç bi sorun yoktu :) Bugün crysis 3 açık unutup uyuya kalmışım hiç bi sıkıntı olmadı düşün yani :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı