17 yaşında boy uzatma

eren ekinci

Hectopat
Merhabalar, ben boy magduruyum. 17 yaşındayım boyum 1.62. Doktora gitim ve kemiklerin durmuş dedi, uzman doktor dedi ve başka saglık ocagına gittim, oradaki doktor barfisk çubuguna asıl dedi, et ye ve süt iç dedi. Annem 1.55, babam 1.70, benim boyum nasıl uzar acaba? En fazla ne kadar uzatabilirim ve nasıl uzatabilirim? Yardımcı olur musunuz lütfen?

Gün içerisinde bol bol esneme hareketleri yap ve zıpla. Buna takviye olarak aynı şekilde bol bol süt ve süt ürünleri tüket, sık sık yoğurt, süt ve peynir tüket.

Merhabalar, ben boy magduruyum. 17 yaşındayım boyum 1.62. Doktora gitim ve kemiklerin durmuş dedi, uzman doktor dedi ve başka saglık ocagına gittim, oradaki doktor barfisk çubuguna asıl dedi, et ye ve süt iç dedi. Annem 1.55, babam 1.70, benim boyum nasıl uzar acaba? En fazla ne kadar uzatabilirim ve nasıl uzatabilirim? Yardımcı olur musunuz lütfen?
Basketbol oynamak gerçekten çok etkili. Elbette herşeyden önce genetik çok önemli. Biraz sağlıklı yaşam ve düzenli beslenme ile mümkün. 1.80'e kadar yolu var.

Kemiklerde bulunan büyüme kıkırdakları kapanana kadar uzarsın.
Ama büyüme kıkırdakları kapandıktan sonra doğal yollarla asla uzayamazsın.
Doktorun dediğine göre sende kapanmış.
Üzgünüm ama artık uzamayacaksın.

Şaka gibi ya. Adam 6 sene tıp okuyor tusa giriyor ders çalışmaktan gözleri 7 numara cam gibi oluyor. Çocuğa gelip barfiks demirine asıl diyor. Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder derler ya onun gibi olmuş. Büyüme çağındaki beslenmeniz + genetik kodlamanız boyunuzun uzunluğunu belirler. Beslenme haricinde yapabileceğiniz pek bir şey bulunmamakta. Boyunuzu kabul edip hayatınıza devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı