17 yaşından sonra boy kaç cm uzar?

Hormandiya

Centipat
17 yaşındayım geçen seneden bu yana 2 cm uzadim. Yasitlarim 5-6 cm uzarken ben 2 cm uzadim. Bunun sebebi geç yatmam olabilir mi acaba? Uyku duzenimi oturtsam bir etkisi olur mu sizce? Ve ayaklarım boyuma göre çok büyük benden 5-10 cm uzunlardan bile büyük giyiyorum. Esasında boyumun uzamasını isteme sebebim de bu. Boyum kısa değil ama ayaklarima göre yeterli değil. Mesela geçen sene benden 8 cm kısa bir çocuk vardı sınıfta, şimdi aynı boydayiz ama ayağı 1 numara bile buyumemis. Benim boyum uzamasa bile mutlaka ayağım 1 numara büyüyor her sene. Sizce uykuya vb. dikkat etsem seneye kaç cm uzayabilirim en fazla?

1.88 boyun var ve hala uzatma derdinde misin? Basketbolcu değilsen gayet yeterli bir boy Türkiye ortalamasına göre.

Benimki liseden sonra uzamadı pek. Genetikten genetiğe değişir.
Konuda da yazdığım gibi boyum çok sorun değil ama ayaklarım boyuma oranla çok büyük. 49.5 50.5 giyiyorum. En azından 195 olsam boyumla esitlenecek 190 bile olsam yeter.
1.88 boyun var ve hala uzatma derdinde misin? Basketbolcu değilsen gayet yeterli bir boy Türkiye ortalamasına göre.

Benimki liseden sonra uzamadı pek. Genetikten genetiğe değişir.
18 yasinakadar mi uzadi yani boyun.

Yeni nesil hormonlu kısa boylusu yok ki en ufakları 1.80 arkadaş. Genetik bir şey deniliyor ama. 2000 sonrası doğan çocuklarda bir hormon artması var galiba :D Genetik olsa kardeşim gibi bende uzardım mesela. Beslenme olsa aynı yemeği yiyoruz. Olsa olsa uyku olur. Tek farklı yaptığımız uyku saatleri. 10 ile 2 arasında neredeyse hiç uyumadım o sıralarda büyüme hormonu salgılanıyormuş sanırım. O yüzden olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı