17 Yaşından Sonra Boy Ne Kadar Uzar?

17 yaşından sonra iyi uzamışsın helal olsun ben 9a gecerken 172ydim şuan 10a gectim 179um buyudugumde boyum 185i gecer mi acaba
Genetiğine bağlı kardeşim. Bir de ben ergenliğe biraz geç girmiştim, sesim 15 yaşında kalınlaştı ve boyum da o yaşta uzamaya başladı. Buluğ çağına geç girenlerin büyümesi daha uzun sürer genelde. Ben 9.sınıfa başladığımda 157 falandım yani baya kısaydım. Ondan sonra boy baya uzadı kendiliğinden, pek spor yapan birisi olmamama rağmen.

Ergenliğe geç girdiyseniz boy büyük ihtimalle 2 atak yapacaktır. Ortaokulda 160'larda geziyordum. Yaşıtlarımın hepsi benden uzundu.8.sınıftan 9.sınıfa geçtiğim yaz 172 civarlarına çıktım. Lise sonunda 180'de kapattım. Şu an 180.5 falanım :D.

Ergenliğe geç girdiyseniz boy büyük ihtimalle 2 atak yapacaktır. Ortaokulda 160'larda geziyordum. Yaşıtlarımın hepsi benden uzundu.8.sınıftan 9.sınıfa geçtiğim yaz 172 civarlarına çıktım. Lise sonunda 180'de kapattım. Şu an 180.5 falanım :D.
Benimd3 ayni sekilde ortaokulda 160lardaydim 9a baslarken boy olcumu oldu 1.72 ciktim suan 10a gecicem ve 1.79um 6 7 cm uzar miyim acaba

Vay be. Zaman su gibi akıp geçiyor.
Aynen hocam. Ne 4 yılın nasıl geçtiğini anladım ne de boyumun uzadığını fark ettim. İnsan gerçekten uzadığını fark edemiyor. Boy aynı gibi hissediyorsun ama ölçüm yaptırınca uzadığın ortaya çıkıyor.
Uzarsın diye düşünüyorum. Epifiz plağı boy uzatma işlemini 25 yaşına kadar bitirmiyor. Ki daha 10.sınıfsın.
O genetiğe bağlı yalnız. Birden uzayıp 16 yaşından sonra plağı kapanıp uzaması duranlar da var.

Aynen hocam. Ne 4 yılın nasıl geçtiğini anladım ne de boyumun uzadığını fark ettim. İnsan gerçekten uzadığını fark edemiyor. Boy aynı gibi hissediyorsun ama ölçüm yaptırınca uzadığın ortaya çıkıyor.

O genetiğe bağlı yalnız. Birden uzayıp 16 yaşından sonra plağı kapanıp uzaması duranlar da var.

E tabii genetik büyüt etken bu işte.

Hocam son konuma bakarmısınız ? Özelden yazıcaktım ama yerini bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı