17 yaşından sonra boy uzaması

Pesr12

Femtopat
17'ye girmeme 2 ay kaldı ve şu an boyum 1.85. Kısa olmadığını biliyorum ama sporla uğraştığım için bir 4-5 cmye ihtiyacım var. 17 yaşından sonra uzamış arkadaşlar var mı ve ne kadar uzadılar? 5-6 ay önce sol el bilek röntgeni çektirdim, doktor kemik yaşımın 16 yaşımla uyumlu olduğunu söyledi. Uzayıp uzamayacağım hakkında bir bilgi vermedi. Kemik yaşı röntgeninin fotoğrafını da atıyorum. Anlayanlar büyüme plaklarının açık mı kapalı mı olduğunu söylerse sevinirim. Büyüme plakaları kapalı olduğu taktirde uzama olmuyor diye duydum.

20200704_135045.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Endokrine gitmiş olman gerekli büyüme plakların kapandı mı onun hakkında bir şey söyledi mi doktorun kapandıysa yapılabilecek fazla bir şey kalmıyor veya bu rapor ile aile hekimine git istersen o sana gerekeni söyleyecektir

Endokrine gitmiş olman gerekli büyüme plakların kapandı mı onun hakkında bir şey söyledi mi doktorun kapandıysa yapılabilecek fazla bir şey kalmıyor veya bu rapor ile aile hekimine git istersen o sana gerekeni söyleyecektir

Doktor sadece kemik yaşının 16 ve her şeyin normal olduğunu söyledi. Aile hekimine gitsem bilgi verir mi dediğiniz gibi?

Doktor sadece kemik yaşının 16 ve her şeyin normal olduğunu söyledi. Aile hekimine gitsem bilgi verir mi dediğiniz gibi?
Tabi ki burada burada belirttiğiniz gibi yarın sabah aile hekiminize gidersiniz aynen sporla uğraştığınızı beklentinizi endokrine gittiğinizi belirtirsiniz en yardımcı yorumu bir doktor yapacaktır diye düşünüyorum

Öncelikle doktor olmadığımı söyleyeyim, omurgamdan dolayı ameliyat olduğum için kemiklerle bir dönem içli dışlı oldum ve eğer yanılmıyorsam tam kapanmamış. Gene de sen baktır tabii ki.

1 yıldır 175 cm boyum var ve 18 yaşındayım. Benim uzamam durdu. Belki sen biraz daha uzarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı