170 TL Q6600 işlemci soğutucu

Taha Işık

Hectopat
Q6600 işlemcimi 2.40'dan 2.60'a voltajsız çıkardım Intel stok soğutucusuyla tam kullanımda 80 85 derecelerde geziniyor. Ben 3.0GHz ve üstüne çıkarmak istiyorum parada yok 170 civarına bir soğutucu buldum. Soğutucunun rep değerini bulamadım ama yorumları gayet iyi.
Ürünün linki bu.
3.0GHz civarına bu soğutucu yeterli midir ki işlemcim eski ve güç tüketimi yüksek 105W TDP 2.40GHz'de.
Bu soğutucudan daha iyi bildiğiniz bir soğutucu varsa söyle misiniz? Bir de voltajsız ile voltajlı overclock arasında ne fark var performansı tam almak için voltajlımı yapmamız lazim.
Bu arada sistem özellikleri.
R7 240 4 GB öç.
4+4 8 GB RAM.
Q6600 işlemci.
G41M combo anakart.
300W PSU'ydu yanlış hatırlamıyorsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba elimde Xigmatek Red scorpion II soğutucu var. Eğer isterseniz 75 liraya size satabilirim. Tabi eğer sıfır soğutucu istiyorsanız ve sığıyorsa seçtiğiniz soğutucuyu da alabilirsiniz.
Düzenleme: Voltajsız overclock daha güvenlidir. Voltajı arttırdığınızda işlemcinin ısısını da artırırsınız. Tam performans için çok fazla deneme ve sentetik test yapmanız gerekiyor. Tam performans dediğinizde hem ısıyı hem de hızı kontrol altında tutabilmek demektir. Son olarak soğutucu seçiminde ne kadar büyük olduğundan önce bakılması gereken kasaya sığıp sığmayacağıdır.

Onu alma ikinci el TT contac 30 tarzı soğutucular almaya bak daha ucuzdur fakat sana önerim önce anakartını değiştir çünkü bu anakartla çok fazla overclock yapabileceğini düşünmüyorum.

Onu alma ikinci el TT contac 30 tarzı soğutucular almaya bak daha ucuzdur fakat sana önerim önce anakartını değiştir çünkü bu anakartla çok fazla overclock yapabileceğini düşünmüyorum.
İşlemciyi 5ghz e çıkardım fakat ısınıp zarar görmesin diye düşürdüm direk anakartımla işlendim zamanına göre çok iyi bu konularda.
Merhaba elimde Xigmatek Red scorpion II soğutucu var. Eğer isterseniz 75 liraya size satabilirim. Tabi eğer sıfır soğutucu istiyorsanız ve sığıyorsa seçtiğiniz soğutucuyu da alabilirsiniz.
Düzenleme: Voltajsız overclock daha güvenlidir. Voltajı arttırdığınızda işlemcinin ısısını da artırırsınız. Tam performans için çok fazla deneme ve sentetik test yapmanız gerekiyor. Tam performans dediğinizde hem ısıyı hem de hızı kontrol altında tutabilmek demektir. Son olarak soğutucu seçiminde ne kadar büyük olduğundan önce bakılması gereken kasaya sığıp sığmayacağıdır.
Bir sıkıntısı varmı soğutucunun yada üstündeki fanın.Birde soğutucunun boyutunu söylermisiniz uzunlamasına sığıp sığmadığını anlıyon en kötü yan kapağı açık bırakırım.Kasam eski bir kasa ön tarafı kapalı fan filan takılmıyor.

Dostum 5GHz'e çıkarıp çıkarmaman önemli değil, istersen 10GHz'e çıkar. Önemli olan stabilite sağlayabilmek. G41 chipsetli bir anakartta dediğiniz kadar hız aşırtma yapıpta stabilite yakalamanız imkansız.

İşlemciyi 5GHz'e çıkardım fakat ısınıp zarar görmesin diye düşürdüm direk anakartımla işlendim zamanına göre çok iyi bu konularda.

Bir sıkıntısı var mı soğutucunun ya da üstündeki fanın. Bir de soğutucunun boyutunu söyler misiniz uzunlamasına sığıp sığmadığını anlıyon en kötü yan kapağı açık bırakırım. Kasam eski bir kasa ön tarafı kapalı fan falan takılmıyor.

16 santimetre bir yüksekliği var. Fanında bir sorun yok. İletişim için: [email protected].

Geri
Yukarı