1700 TL monitör önerisi

Editlerken fark bile etmezsiniz. Oyunda ise devrim yapmış gibi olursunuz.

2K'da da editlerken devrim yapmış gibi olursunuz. Oyunlarda da tabii ki hissedilir ama 144Hz kadar değil.

Şahsen 2K ile forumda bile gezmek çok daha zevkli olduğundan 2K öneririm. Ama 2K'da bütçe biraz sıkışıyor.

24" ama çok çok iyi renklere sahiptir. Ben de kullanıyorum. NTSC %100 kapsaması büyük nimet.

Bu da onun 27" hali. Renk gamutları bir tık daha düşük ama.

2K 27" bütçenize mümkün değil sığmıyor. 1080p 144Hz'de zar zor. (Şimdi baktım, sığmıyor) Önerim;

Attıığm Philips'lerden renk kalitesi olarak biraz geri olduğunu, ama 1080p 144Hz'lerin genelinden de çok daha iyi olduğunu belirteyim.

Pivot dahil birçok hareket kabiliyetine sahip. Philips'ler put gibi.

Edit yaptığınızdan hep IPS önerdim.

27"cidden sığmıyor. Her ama her şeyden kısmanız gerekiyor.

Edit: 24" ve uygun 1080p;

IPS değil ama IPS rakibi VP249QGR'dan hem kontrast, hem renk derinliği hem de renk gamutu olarak daha iyi. Bu yüzden bu da bir alternatif olabilir.
Önerdiğiniz 27" Philips çok güzel ama hareket etmemesi çok kötü. Peki 27" için 2100 tlye çıksak bulabilir miyiz?

Önerdiğiniz 27" Philips çok güzel ama hareket etmemesi çok kötü. Peki 27" için 2100 tlye çıksak bulabilir miyiz?
Hareket kabiliyeti için minimum bu kadar çıkmalısınız;

Bu da sadece hareket kabiliyeti dışında renk gamutları biraz daha düşük olsa da + olarak 10 bit (8 bit + FRC ) renk derinliği sunuyor.

Peki neden hiç kimse rampage veya monster gibi markaları önermiyor? Panelleri gayet kaliteli gibi aslında.

@enescnr

1-Daha iyi satış yakalamak için tamamen oyunculuğa yöneliyorlar, sizin işinizi görmeyecektir.

2- Garanti kısmında sıkıntı yaşayanlar oluyor.

3- Panel olarak bazıları Samsung kullansa da AOC, LG, Philips gibi markalarla karşılaştırılamayacak kadar acemiler. Yani henüz güvenilir diyemeyiz.

4- Diğer çevre birimlerinde yaptıkları işler çok iç açıcı olmayabiliyor.

Bu yüzden hem güvenmediğimden hem de özellikleri hoşuma gitmediğinden önermiyorum.

Bazıları "Hz, ms ve panel" dışında bilgi bile vermiyor.

@enescnr

1-Daha iyi satış yakalamak için tamamen oyunculuğa yöneliyorlar, sizin işinizi görmeyecektir.

2- Garanti kısmında sıkıntı yaşayanlar oluyor.

3- Panel olarak bazıları Samsung kullansa da AOC, LG, Philips gibi markalarla karşılaştırılamayacak kadar acemiler. Yani henüz güvenilir diyemeyiz.

4- Diğer çevre birimlerinde yaptıkları işler çok iç açıcı olmayabiliyor.

Bu yüzden hem güvenmediğimden hem de özellikleri hoşuma gitmediğinden önermiyorum.

Bazıları "Hz, ms ve panel" dışında bilgi bile vermiyor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Bu monitör nasıldır? İstediğim özellikler var ama hoparlör yok. Sahibinden.com da 2000tlye bulabiliyorum.

Bir de bu var ama ilk defa Gigabyte monitör gördüm. Nasıldır sizce?

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Bu monitör nasıldır? İstediğim özellikler var ama hoparlör yok. Sahibinden.com da 2000tlye bulabiliyorum.

Bir de bu var ama ilk defa Gigabyte monitör gördüm. Nasıldır sizce?
Gigabyte monitörler alınabilir.

Yani, fena değiller de pahalı gibi geldiler bana. G271'in 2.elde 2000TL olması vs.

GIGABYTE renk kalitesi olarak Philips'i aratamayacaktır, MSI ise gerçek 8 bit renk derinliğine sahip olmadığından önermem.

Ayrıca MSI da hareket kabiliyeti olarak tam bir sabit monitör.

GIGABYTE biraz tuzlu ama iyi, yine de 2K 144Hz'ler ile yarışıyor fiyatı. Size al demek hiç içimden gelmiyor.
MSI ne 2.el ne de sıfır olarak alınmaz bence.

Geri
Yukarı