1700 TL monitör önerisi

Bütçe
1300-1700
1617704588457.png

Bu monitör güzel ama 1700 TL ve altına düşeceğini sanmıyorum. Dolar 7 iken 1750-1800 civarıydı.

Şuan alacağın en hızlı TN panel BenQ Zowie XL2411P bu.
Bir arkadaş beni dinlememenizi tavsiye etmiş. Ama güzelim forum hala insanların ihtiyacına göre değil de kendi zevklerine göre öneri sunuyorlar. Adam oyun oynayacağım film izlemeyeceğim diyor ve buna rağmen farklı paneller sunuluyor. Ben çok yoruldum böyle insanlardan bu forumda binlerce dolu neden anlamıyorum.SABIR.

IPS 165hz 0.5 MS yazan hiç bir monitör doğru değildir. Monitör içinden bir kaç ayarlar var onları açtığında %60 oranında parlaklığı kısar ve ona rağmen 0.5MS e varamayacağınızdan emin olun.

Dediğim gibi sadece performans odaklı monitör istiyorsan önerdiğim.
Oyun film ikisi de eşit pek ciddi rank maçları atmıyorum öylesine oynuyorum diyorsan IPS.

Şuan alacağın en hızlı TN panel BenQ Zowie XL2411P bu.
Bir arkadaş beni dinlememenizi tavsiye etmiş. Ama güzelim forum hala insanların ihtiyacına göre değil de kendi zevklerine göre öneri sunuyorlar. Adam oyun oynayacağım film izlemeyeceğim diyor ve buna rağmen farklı paneller sunuluyor. Ben çok yoruldum böyle insanlardan bu forumda binlerce dolu neden anlamıyorum.SABIR.

IPS 165hz 0.5 MS yazan hiç bir monitör doğru değildir. Monitör içinden bir kaç ayarlar var onları açtığında %60 oranında parlaklığı kısar ve ona rağmen 0.5MS e varamayacağınızdan emin olun.

Dediğim gibi sadece performans odaklı monitör istiyorsan önerdiğim.
Oyun film ikisi de eşit pek ciddi rank maçları atmıyorum öylesine oynuyorum diyorsan IPS.
Renk her yerde önemli. Kendini tatmin etmek isteyen TN alır. Aralarında tepkime süresi dışında hiç bir fark yok, biri 2 Ms diğeri 4 Ms. Ghosting olmayan bir IPS monitör aldın mı TN’ye hiç gerek kalmıyor.

Aralarında tepkime süresi dışında hiç bir fark yok
Tamam.
Ghosting olmayan bir IPS monitör aldın mı da TN’ye hiç gerek kalmıyor
Emin ol öyle bir monitör yok. Ghosting göremiyorum diyenler göz doktoruna gitsin. Buna arkadaşlarımda dahil. Bir insanin monitörde resmen gözüken şeyi 15 dakika dikkatli bakması sonucunda fark etmesi garip.
Ghosting IPS panelde anca 1MS modunu aktif edersen en aza iner. O da parlaklığı yarısı hatta fazlasını alır gerize çöp kalır. Neyse öneride bulundu millet arkadaşın seçimine kalmış İyi forumlar.

Hocam ben size bir ürünü önereceğim ama yarın. Benimde bütçe kısıtlı idi 1599'a 165 Hz Monitör aldım. Yarın gelsin hayırlısindan bakalım. Size daha yüksek fiyatlara öneri yapanların dolar ve paranın nasıl kazanıldığından haberleri yok.
hocam ne zaman dönüş yapabilirsiniz ?
Arkadaşlar hepinize konuyu dikkate alıp cevap verdiğiniz ve öneriler yaptığınız için çok teşekkür ederim ASUS VP249QGR alacağım tekrardan teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı