17000 TL laptop önerisi

Atalay33

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben yeni bir üyeyim. Hemen konuya giriyorum,17.000 TL bütçem var. Bir laptop almak istiyorum(ama güvenilir bir yerden örneğin; Casper, Vatan Bilgisayar vs.)Yapacağım şeyler; ders çalışmak, Adobe programları kullanmak, oyun geliştirmek, yazılım vs. uğraşmak. Performans odaklı bir laptop istiyorum. Dün bir Casper laptopu gördüm G770, sitesinden konfigüre ettim i7 işlemci, 64 GB RAM, 2 TB SSD, 1 TB HDD, GTX 1650 Ti, tam benlik laptop diye düşünüyorum hem bütçeside bana gelir ayrıca fazla RAM'in zararı olur mu 64 GB iyi mi? Bunlara cevap verir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba ben yeni bir üyeyim. Hemen konuya giriyorum,17.000 TL bütçem var. Bir laptop almak istiyorum(ama güvenilir bir yerden örneğin; Casper, Vatan Bilgisayar vs.)Yapacağım şeyler; ders çalışmak, Adobe programları kullanmak, oyun geliştirmek, yazılım vs. uğraşmak. Performans odaklı bir laptop istiyorum. Dün bir Casper laptopu gördüm G770, sitesinden konfigüre ettim i7 işlemci, 64 GB RAM, 2 TB SSD, 1 TB HDD, GTX 1650 Ti, tam benlik laptop diye düşünüyorum hem bütçeside bana gelir ayrıca fazla RAM'in zararı olur mu 64 GB iyi mi? Bunlara cevap verir misiniz lütfen? Şimdiden teşekkürler.

Hocam bütçenize yazık 1650 Ti çok düşük. Ve Casper asla almayın.
Buyurun 3070.

Çok daha iyileri var.Mesela,15.365TL vergilerle birlikte.

hangi yazılım programları için kullanıcısın
64 biraz fazla olur
1650ti almayın o fiyata çokta iyi bi ekran kartı degil ekran kartını yükseltmezsin birdaha ve
casper pişman eder

Buyurun 3070.
Monster'ı boşverin.Isınma sorunları vs. çok uğraşırsınız.https://www.amazon.com/HIDevolution-Zephyrus-GA503QR-3200MHz-Windows/dp/B08VFDYY7S/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=rtx+3070+laptop&qid=1613412222&sr=8-5.Vergilerle 15.365 TL.

Monster'ı boşverin.Isınma sorunları vs. çok uğraşırsınız.https://www.amazon.com/HIDevolution-Zephyrus-GA503QR-3200MHz-Windows/dp/B08VFDYY7S/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=rtx+3070+laptop&qid=1613412222&sr=8-5.Vergilerle 15.365 TL.
Monster'in üst seviye modellerindeki kasa ve soğutma yapısı iyi diye biliyorum. Alt modellere oranla daha kaliteli.

Monster'ı boş verin. Isınma sorunları vs. çok uğraşırsınız.https://www.amazon.com/HIDevolution-Zephyrus-GA503QR-3200MHz-Windows/dp/B08VFDYY7S/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=rtx+3070+laptop&qid=1613412222&sr=8-5.Vergilerle 15.365 TL.

Beyefendi bir bildiğim var ki monster öneriyorum. Kırın marka ön yargınızı, araştırma yaparak yorum yapın. Ayrıca en iyi tavsiye kimin yarışması yapmıyoruz, alternatif sunuyoruz. Diğerlerini boşver benim attığım daha iyi demenize gerek yok.

Ekran kartının Max-Q olması performansı baya azaltmıyor mu? Bence daha ince olması için performanstan kısılmamalı. Hele Adobe gibi programlar kullanılacaksa.

1613413758908.png

Farklı bir konudan bu tabloyu buldum. RTX 2070S'i geçememiş 3070 Max-Q. Konu linki: 3070 Max-Q 3D Mark Graphics skoru

Hangi yazılım programları için kullanıcısın.
64 biraz fazla olur.
1650 Ti almayın o fiyata çok da iyi bir ekran kartı degil ekran kartını yükseltmezsin bir daha ve.
Casper pişman eder.

Hocam şimdi ben oyun oynamam ha çok canım sıkıldı sıradan bir oyun açarım ders çalışırım ve yazılım, tasarımla çok uğraşırım. Buna göre bir laptop önerir misiniz?
Buyurun 3070.
hangi yazılım programları için kullanıcısın
64 biraz fazla olur
1650ti almayın o fiyata çokta iyi bi ekran kartı degil ekran kartını yükseltmezsin birdaha ve
casper pişman eder
Hocam şimdi ben oyun oynamam ha çok canım sıkıldı sıradan bi oyun açarım ders çalışırım ve yazılım,tasarımla çok uğraşırım.Buna göre bir laptop önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı