17000 TL sistem toplama

ogmaest

Femtopat
Selam arkadaşlar, oyun odaklı bir sistem olmasını istiyorum fakat grafik tasarım(daha yeni başlayacağım, eğitimlerim var.) ve video edit gibi durumlar da var amatör seviye de olsa. Bilgisayarı topladığım da nasipse başlayacağım o işlere de. Sisteme monitör de dahil bu arada. En az 27 inch(ben 32 olmasını istiyorum eğer olursa), en az 144 Hz, 2K, ve IPS panel ya da renk konusun da IPS panele yakın VA panel de olur. Bu arada kasa olarak beğendiklerim; XPG battlecruiser, Aerocool Airhawk Duo ve Sharkoon rev200. özellikle battlecruiser ilk tercihim fakat daha uyguna şunu tercih etmen daha iyi olur derseniz de önerilerinizi değerlendiririm tabii. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aceleniz yoksa RTX 3000 Serisini beklemenizi öneririm.
Hocam açıkçası 8k bandın da olacağı ve 2080Ti'dan 2 kat hızlı olduğu söylenen 3080 modelini sisteme dahil etmeyi düşünüyordum ama fiyatlar ne kadar açıklanmış olsa da gene de o fiyatlardan kat kat zamlı şekilde çıkacağını düşünüyorum nedense malum burası TÜRKİYE :)

Hocam açıkçası 8k bandın da olacağı ve 2080Ti'dan 2 kat hızlı olduğu söylenen 3080 modelini sisteme dahil etmeyi düşünüyordum ama fiyatlar ne kadar açıklanmış olsa da gene de o fiyatlardan kat kat zamlı şekilde çıkacağını düşünüyorum nedense malum burası TÜRKİYE

Tabii bu mümkün bir şey, ama söylenen fiyatlarda çıkarsa üzülebilirsiniz biraz, diye düşünüyorum :D.

Hocam açıkçası 8K bandın da olacağı ve 2080 Ti'dan 2 kat hızlı olduğu söylenen 3080 modelini sisteme dahil etmeyi düşünüyordum ama fiyatlar ne kadar açıklanmış olsa da gene de o fiyatlardan kat kat zamlı şekilde çıkacağını düşünüyorum nedense malum burası Türkiye :)

3070 bile işinizi göreceketir o bile 2080 Ti'dan daha hızlı.

RTX 3000 serisini beklerseniz çok iyi olur hatta mümkünse Ryzen 4000 veya 11. nesili de bekleyebilirsin. Eğer yeni işlemcileri bekleyemezsen 10700K/10700KF alabilirsin + Z490 unıfy.

Tabii bu mümkün bir şey, ama söylenen fiyatlarda çıkarsa üzülebilirsiniz biraz, diye düşünüyorum :D.
7-8k bandın da çıkarsa monitörsüz 16k bütçeye sığdıramaz mıyız acaba hocam? 😀 Gerekirse monitör içinde 19k civarına çıkabilirim.
3070 bile işinizi göreceketir o bile 2080 Ti'dan daha hızlı.
Evet yeni bir kart ve 2080Ti'dan dediğiniz gibi daha hızlı olduğu için onu da tercih edebilirim. Ama tam olarak belirtilen tarihte Türkiye de satışa sunulacak mı? Yoksa daha sonra mı gelecek ?
RTX 3000 serisini beklerseniz çok iyi olur hatta mümkünse Ryzen 4000 veya 11. nesili de bekleyebilirsin. Eğer yeni işlemcileri bekleyemezsen 10700K/10700KF alabilirsin + Z490 unıfy.
Çoğu kişi aynısını söylüyor sanırım RTX 3000 serisini bekleyeceğim fakat işlemciler konusuna gelirsek 2021 yılı 2. çeyreğinde gelebilir deniliyor. Tam olarak araştırma yapmadım net bilgi varsa bilmiyorum bu arada işlemciler hakkında. Sadece bir yer de görmüştüm ve o şekilde yazılıydı ve o kadar bekleyemem büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı