1700TL R5 5600 için sıvı soğutma önerisi

furkansama

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 5600 işlemcisini kullanıyorum. Fan olarak şu an elimde bulunan Wraith Prism takılı. Sıvı soğutma almak istiyorum. Az sessizlik yüksek performans olan sıvı soğutma önerilerinizi bekliyorum. Işık RGB şart değil fakat olursa iyi olur. Bütçem en fazla 1700 TL daha fazlasına çıkamam maalesef. Montaj işinden anlayan birisi değilim. İlk önceliğim mağazalardan almak. İtopya, Vatan Bilgisayar gibi. Eğer mağaza üzerinden öneriniz olmaz ise montajı kolay olan sıvı soğutma önerilerinizi bekliyorum.
Ek olarak;
Kendim 2 sıvı soğutma buldum. Birisi H100X diğeri ise Cooler Master ML240l v2. bu sıvı soğutmalardan sizce hangisi daha iyi olur?
  • Kasa: MSI MAG Forge 100R
  • Anakart: B450M S2H
  • PSU: Aerocool 600W 80Plus
  • RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 16 GB 2666MHz.

Bütçe: 1700 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede bu var. Az aşarsan PF240 veya Galahad 240mm alırsın.

Ama 5600 için sıvı soğutma greksiz. 500 TL altı bir hava soğutma bile dizginler o işlemciyi.

Sizin dediğiniz iki soğutucu da kötü.

Bu bütçede bu var. Az aşarsan PF240 veya galahad 240mm alırsın.

Ama 5600 için sıvı soğutma greksiz. 500 TL altı bir hava soğutma bile dizginler o işlemciyi.

Sizin dediğiniz iki soğutucu da kötü.

Kuzenim 5600X ile H100X kullanıyor. AIDA64 testinde 69 derece de sabit kaldı. Ki kuzenimin kasanın ön tarafı cam panel sadece küçük bir hava alma yeri var. Thermaltake T20 kullanıyordu sanırım. Tam modelini hatırlamıyorum.

Şu an Wraith Prism takılı fakat boşta 60 dereceyi görüyor. Oyunlarda 69 dereceyi görüyor. Çok fazla bir değer değil evet ama ben bu değerleri çok fazla kafama takan biriyim. 68-69 dereceleri gördüğünde fan RPM, kasa fanları ise 1000 RPM de dönüyor. Kullandığım kasanın ön paneli tamamen mesh bir yapıda. Ön tarafta 2 adet 120mm arka tarafta 1 adet 120mm, üst tarafta ise 2 adet 140mm ( Arctic) fanları bulunuyor. Kasaya göre, kullandığım fanlara göre değerler yüksek gibi geliyor.
Cougar aqua 240 ve lian li galahad 240 ses olarak çok fazla ses çıkarıyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı