1750-3500 TL aralığında telefon önerisi

Bütçe
1750-3500

des_tek

Hectopat
Selamlar dostlarım, J7 Pro telefonumun rahmetli olmasıyla yeni bir telefona ihtiyaç doğdu. 500'e ikinci el almıştım telefonu yıllar önce ve gayet memnundum ancak aynısını almaya kalksam sıfır için 2500TL fiyat biçilmiş ve aynı fiyata daha iyi modeller olduğunu gördüm. Telefon konusunda biraz cahil olduğum için tavsiyelerinizi rica ediyorum. Telefonu borca girerek alacağım o yüzden eğer mümkünse alt limite yakın fiyatlar önerin; üst limiti 2000TL civarı düzgün telefon olmaması ihtimaline karşı ekledim.

Yeni telefonumdan tek isteğim öncekinin yapabildiklerini yapması, buna 4 yıl boyunca sorunsuz kullanılabilmek dahil. Net olmam istenirse diye yazıyorum istediğim minimum özellikleri: 64 GB hafıza, 3GB RAM, Wi-Fi 5 (802.11AC) internet ağına bağlanabilme, kamerayla çekilen ufak fontlu yazıların okunabilir olması(aşırı netlik kesinlikle gerekli değil), hafif düşmelerde kırılmamak.

Referans olması için sitedeki makalede önerilen telefonları aşağıda belirtiyorum:

Bunlar da önceki konularda önerilenlerden bir derleme:

Selamlar dostlarım, J7 Pro telefonumun rahmetli olmasıyla yeni bir telefona ihtiyaç doğdu. 500'e ikinci el almıştım telefonu yıllar önce ve gayet memnundum ancak aynısını almaya kalksam sıfır için 2500TL fiyat biçilmiş ve aynı fiyata daha iyi modeller olduğunu gördüm. Telefon konusunda biraz cahil olduğum için tavsiyelerinizi rica ediyorum. Telefonu borca girerek alacağım o yüzden eğer mümkünse alt limite yakın fiyatlar önerin; üst limiti 2000TL civarı düzgün telefon olmaması ihtimaline karşı ekledim.

Yeni telefonumdan tek isteğim öncekinin yapabildiklerini yapması, buna 4 yıl boyunca sorunsuz kullanılabilmek dahil. Net olmam istenirse diye yazıyorum istediğim minimum özellikleri: 64 GB hafıza, 3GB RAM, Wi-Fi 5 (802.11AC) internet ağına bağlanabilme, kamerayla çekilen ufak fontlu yazıların okunabilir olması(aşırı netlik kesinlikle gerekli değil), hafif düşmelerde kırılmamak.

Referans olması için sitedeki makalede önerilen telefonları aşağıda belirtiyorum:

Bunlar da önceki konularda önerilenlerden bir derleme:

Sırasıyla öneri yapayım o zaman hocam.

1500-2000 aralığında Realme C21 veya Redmi 9.
(Yazılım hariç her konuda Redmi 9 > Realme C21)

2000-2500 aralığında Realme C25.

2500-3000 aralığında Redmi 9T veya POCO M3 Pro 5G.
(Batarya olarak Redmi 9T > M3 Pro 5G)
(İşlemci ve ekran olarak M3 Pro 5G > Redmi 9t)

3000-3600 aralığında Redmi Note 10s veya Realme 7.
(Yazılım ve kamera olarak Realme 7 > Note 10s)
(Ekran olarak Note 10s > Realme 7)

Eğer isteklerinizi karşılayan en ortalama cihazı isterseniz POCO M3 Pro 5G veya Realme C25 öneririm.

Bütçe varsa POCO M3 Pro 5G daha iyi olur, işlemcisi sebebiyle daha uzun ömürlü olur ve ekran olarak da daha iyi.

Hocam eski telefonunuz AMOLED olduğu için yeni telefonunuzda bu özelliği arar mısınız?
Buna göre tavsiye verelim.
AMOLED isterseniz Oppo A74, istemezseniz POCO M3 Pro 5G öneririm.
3800₺ Bütçeye çıkabilirsiniz şu an Redmi Note 10 Pro alınabilir. Bu fiyattaki EN İYİ model budur.

Son düzenleme:
Sırasıyla öneri yapayım o zaman hocam.

1500-2000 aralığında Realme C21 veya Redmi 9.
(Yazılım hariç her konuda Redmi 9 > Realme C21)

2000-2500 aralığında Realme C25.

2500-3000 aralığında Redmi 9T veya POCO M3 Pro 5G.
(Batarya olarak Redmi 9T > M3 Pro 5G)
(İşlemci ve ekran olarak M3 Pro 5G > Redmi 9t)

3000-3600 aralığında Redmi Note 10s veya Realme 7.
(Yazılım ve kamera olarak Realme 7 > Note 10s)
(Ekran olarak Note 10s > Realme 7)

Eğer isteklerinizi karşılayan en ortalama cihazı isterseniz POCO M3 Pro 5G veya Realme C25 öneririm.

Bütçe varsa POCO M3 Pro 5G daha iyi olur, işlemcisi sebebiyle daha uzun ömürlü olur ve ekran olarak da daha iyi.

C25 bana oldukça güzel geldi fiyatı, özellikleri ve fiyatıyla. M3 Pro 5G'nin aradaki fiyat farkını haklı çıkaracak kadar bir üstünlüğü var mı sizce; F/P olarak hangisi daha iyidir?
@asels teşekkürler cevap için, C25 modeli fiyatlara göre daha avantajlı geldi, özellikle 1 GB fazladan RAM olması.
@sSombrero AMOLED ekrandan fazlasıyla memnundum ama LCD'nin çok büyük bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Bütçede çıkmaktansa inmeye çalışıyorum maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
C25 bana oldukça güzel geldi fiyatı, özellikleri ve fiyatıyla. M3 Pro 5G'nin aradaki fiyat farkını haklı çıkaracak kadar bir üstünlüğü var mı sizce; F/P olarak hangisi daha iyidir?
@asels teşekkürler cevap için, C25 modeli fiyatlara göre daha avantajlı geldi, özellikle 1 GB fazladan RAM olması.
@sSombrero AMOLED ekrandan fazlasıyla memnundum ama LCD'nin çok büyük bir problem yaratacağını düşünmüyorum. Bütçede çıkmaktansa inmeye çalışıyorum maalesef.

M3 Pro 5G modeli ekran, kamera ve işlemci olarak daha iyi.
Aradaki farka değer, ama eğer bütçeyi zorlayacaksanız olmazsa olmaz değil Realme C25 tercih edilebilir.

C25 güzel cihaz, iyi tercih olur. Yakın zamanda bende bir yakınıma aldım. C21'e kıyasla daha iyi olur zaten. Yalnız şu var, 64 GB'lık C21 de 4 GB RAM var. Aynı yani :)

Geri
Yukarı