17KB boyutundaki dosya virüs müdür?

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Discord'dan birisi 17 KB boyutunda bir dosya attı. Ben de indirdim ama Kaspersky hemen sildi. Belki false positive diye düşündüm ve dosyayı virus Total'e atmaya karar verdim. Geri yükle seçeneğine bastım. Tam arşivleyecektim, bu sefer explorer.exe falan yazdı. Dedim gerçekten virüs. Hemen sildim. Opera'da kalıntı bırakmış. Onu da sildim ama explorer.exe yazdığına göre virüs aktifleşti herhalde. Sizce aktifleşmiş midir? Şu an tam tarama yapıyorum umarım bir şey çıkmaz.

Olay: Kötü amaçlı nesne tespit edildi.
Kullanıcı tipi: Etkin kullanıcı.
Uygulama adı: explorer.exe
Uygulama yolu: C:\windows
Bileşen: Dosya antivirüsü.
Sonuç açıklaması: Tespit edildi.
Ad: Uds. Dangerousobject. Multi. Generic.
Doğruluk: Tam.
Tehdit düzeyi: Yüksek.
Nesne türü: Dosya.
Nesne adı: EMB.exe
Nesne yolu: C:\Users\Downloads
MD5: 6ebcEA77731A95C63EAB7054EE304886
Neden: Bulut koruması.
Edit:

1612117744313.png

Böyle sonuç çıktı bu dosyayı nasıl sileceğim? Ayrıca dili Türkçe idi bir tuşa bastım herhalde geri nasıl Türkçe yapacağım?

Rat yemiş olabilirsiniz. Bunu demeyi sevmiyorum ama format atın en iyisi.
AV'ler neden var? Süs mü? :D
Discord'dan birisi 17 KB boyutunda bir dosya attı. Ben de indirdim ama Kaspersky hemen sildi. Belki false positive diye düşündüm ve dosyayı virus Total'e atmaya karar verdim. Geri yükle seçeneğine bastım. Tam arşivleyecektim, bu sefer explorer.exe falan yazdı. Dedim gerçekten virüs. Hemen sildim. Opera'da kalıntı bırakmış. Onu da sildim ama explorer.exe yazdığına göre virüs aktifleşti herhalde. Sizce aktifleşmiş midir? Şu an tam tarama yapıyorum umarım bir şey çıkmaz.

Olay: Kötü amaçlı nesne tespit edildi.
Kullanıcı tipi: Etkin kullanıcı.
Uygulama adı: explorer.exe
Uygulama yolu: C:\windows
Bileşen: Dosya antivirüsü.
Sonuç açıklaması: Tespit edildi.
Ad: Uds. Dangerousobject. Multi. Generic.
Doğruluk: Tam.
Tehdit düzeyi: Yüksek.
Nesne türü: Dosya.
Nesne adı: EMB.exe
Nesne yolu: C:\Users\Downloads
MD5: 6ebcEA77731A95C63EAB7054EE304886
Neden: Bulut koruması.
Edit:

Eki Görüntüle 860527

Böyle sonuç çıktı bu dosyayı nasıl sileceğim? Ayrıca dili Türkçe idi bir tuşa bastım herhalde geri nasıl Türkçe yapacağım?
Tam tarama yapın sonrasında MBAM'in ücretsiz versiyonunda da tarama yapın ikisi de temiz derse sıkıntı yoktur.

Her virüs AV'lere yakalanmıyor. Bazı durumlarda süs oluyor.
Sen şu işe bak, o zaman her şeye format. 😅

Yaptım sonuç çıkmadı ama aklıma takılan bir şey var ilk tarama da 700.000 dosya tarandı şimdi 300.000 neden?

Hocam Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım sonuç çıkmadı.
Sıkıntı yoktur herhalde, görev yöneticisinde ve görev yöneticisinin başlangıç kısmında bir anormallik var mı? @Murat5038 @24099

Yeni konular

Geri
Yukarı