₺18.000 laptop önerisi

Bütçe
18.000

Mienyle

Decapat
Daha fazla  
Bütçem 18.000 ₺ ve herhangi bir marka takıntım yoktur. Fiyat/performans bakımından en iyi olduğunu düşündüğünüz laptoplar hangileri? İlk defa laptop kullanacağımdan dolayı ekran kartları ve işlemcilere pek hakim değilim. 30xx serisi bir ekran kartı düşünüyorum şu anlık ama 20xx serisinden de aynı performansı verebilecek olan bir ekran kartı varsa hayır demem elbette. İşlemci olarak da sanırım AMD daha mantıklı geliyor Intel'e göre.

Hocam laptoplara pek hakim olmadığımdan soruyorum ama ilkinin daha pahalı olmasının sebebi HDD ve SSD farkından dolayı mı? Çünkü ikincide 11. Nesil işlemci ve 30xx serisi ekran kartı var. Biraz kafam karıştı açıkçası.
Laptop olması şart mı? Amacınız oyun oynamak mı? Ona göre öneriyim.
Laptop olması şart hocam çünkü üniversite öğrencisi olduğumdan masaüstü kullanım açısından zor olacaktır benim için.

Hocam laptoplara pek hakim olmadığımdan soruyorum ama ilkinin daha pahalı olmasının sebebi HDD ve SSD farkından dolayı mı? Çünkü ikincide 11. Nesil işlemci ve 30xx serisi ekran kartı var. Biraz kafam karıştı açıkçası.
Hocam aslında isim farkı ve SSD farkı. MSİ genelde pahalı olur. Ama hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Tavsiyem 2. veya 3.

Yeni konular

Geri
Yukarı