₺18.000 laptop önerisi

Bütçe
18.000
Bu çok güzel bir öneri ama azerty klavye olduğunu aklınızda bulundurun.
Şu an kullanmış olduğum klavyemi kullanırsam bir sorun olmaz herhalde, değil mi? Azerty olmasından çok yurt dışı kaynaklı olması endişelendirdi beni açıkçası. Burada yazan fiyatı dışında Gümrük Vergisi olarak falan ekstra ne kadar ücret öderim acaba bilginiz var mı?
3. olan şu an itibariyle en iyi laptop gibi duruyor(bu bütçeye göre).
AMD Ryzen 9'un Intel 11. Nesil işlemci ile arasındaki performans farkı 3060 ile 3070 ekran kartı arasındaki farkı gözetebilecek kadar fazla mı ya?

Şu an kullanmış olduğum klavyemi kullanırsam bir sorun olmaz herhalde, değil mi? Azerty olmasından çok yurt dışı kaynaklı olması endişelendirdi beni açıkçası. Burada yazan fiyatı dışında Gümrük Vergisi olarak falan ekstra ne kadar ücret öderim acaba bilginiz var mı?
Eğer harici klavye ile kullanırsanız hiç sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca ingilizce qwerty klavyeyi windowstan seçip de kullanabilirsiniz. Sadece fiziksel olarak tuşların yerleri yanlış olur. Sepete ekleyip ödeme ekranına geldiğinizde amazon size bütün masraflar dahil bir fiyat veriyor. Bence burada önemli olan husus markanın türkiye distribütörüne mail atıp uluslararası garanti olup olmadığını sormanız.

AMD Ryzen 9'un Intel 11. Nesil işlemci ile arasındaki performans farkı 3060 ile 3070 ekran kartı arasındaki farkı gözetebilecek kadar fazla mı ya?
Hayır ama 3070li laptop yurtdışı olduğu için 3060lı olana öncelik verdim. Yoksa benim izlediğim kadarıyla 3060 ve 3070 arasında yaklaşık %20lik fark var laptoplarda. Eğer yurtdışı imkanınız genişse us ve almanyadaki modellere de bakabilirsiniz. 18-19 bandına çok güzel 3070li laptoplar var ama stok durumu ne halde bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı