18.000 TL'ye kadar oyun ve yazılım için laptop tavsiyesi

Dostum arkadaşlar bu konu hakkında pek bilgi sahibi değiller anlaşılan beni dinle sana çok güzel bir laptop önereceğim.
Asus ROG Zephyrus GA401QE-K2203 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 1TB SSD RTX3050 Ti Freedos 14" WQHD Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail

Kalan parayla RAM i 32 GB yapabilirsin. 14 inç olmasıyla taşınılabilirlik üst seviyede. Hem oyun hem de iş bilgisayarı olduğundan bataryası pişman etmez. Düşünmeden alabilirsin.

Dostum arkadaşlar bu konu hakkında pek bilgi sahibi değiller anlaşılan beni dinle sana çok güzel bir laptop önereceğim.
Asus ROG Zephyrus GA401QE-K2203 AMD Ryzen 7 5800HS 16GB 1TB SSD RTX3050 Ti Freedos 14" WQHD Taşınabilir Bilgisayar
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...magaza=Hepsiburada&url_src=ios-product-detail

Kalan parayla RAM i 32 GB yapabilirsin. 14 inç olmasıyla taşınılabilirlik üst seviyede. Hem oyun hem de iş bilgisayarı olduğundan bataryası pişman etmez. Düşünmeden alabilirsin.
Bu fiyata 3050ti mı? Aynı fiyata 3060 Strix bulunurken 3050ti alınmaz.

Arkadaşlar yaşım 25 ve son 10 yılda MSI GF-GE-GS, Dell G3-G4, HP Pavillion, gibi markaları kullandım ve teknolojiden biraz anlarım. Hangi marka hangi model iyi aşağı yukarı bilirim. Geçen yıla kadar bu işin ticaretini dahi yapıyordum. 1 yıldır laptop piyasasından uzağım. Dolayısıyla 30xx serisine ve güncel fiyatlarına hakim olmadığım için bu konuyu açtım. Sizden ricam birbirinizle tartışmadan güncel 3060-3070 ekran kartlı laptoplar önermenizdir. Tekrar teşekkür ederim.

Arkadaşlar 5800H 3060 Rog Strix attı ne diyorsunuz hocam emin olun Rog Strix atan sizden daha bilgili

Arkadaşlar yaşım 25 ve son 10 yılda MSI GF-GE-GS, Dell G3-G4, HP Pavillion, gibi markaları kullandım ve teknolojiden biraz anlarım. Hangi marka hangi model iyi aşağı yukarı bilirim. Geçen yıla kadar bu işin ticaretini dahi yapıyordum. 1 yıldır laptop piyasasından uzağım. Dolayısıyla 30xx serisine ve güncel fiyatlarına hakim olmadığım için bu konuyu açtım. Sizden ricam birbirinizle tartışmadan güncel 3060-3070 ekran kartlı laptoplar önermenizdir. Tekrar teşekkür ederim.
Önceki mesajlarımda attığım 3060 ROG Strix'i veya Tulpar v25 öneririm, performans ve kalite konusunda sizi üzmeyecek bilgisayarlar.

Batarya ve ağırlık olarak da büyük sıkıntı çıkarabilecek bilgisayarlar. Ayrıca monster önermem büyük ısınma sorunları mevcut.
Arkadaşlar 5800H 3060 Rog Strix attı ne diyorsunuz hocam emin olun Rog Strix atan sizden daha bilgili
Bilgili olduğunu neye göre karar verdiniz? Forumdaki puanlarına göre mi :))

Batarya ve ağırlık olarak da büyük sıkıntı çıkarabilecek bilgisayarlar. Ayrıca monster önermem büyük ısınma sorunları mevcut.

Bilgili olduğunu neye göre karar verdiniz? Forumdaki puanlarına göre mi :))
Bütün basma kalıp cümleleri kullandınız, Monster'ın V25 serisi tamamen MSI GP kasalarını kullanıyor ve soğutma-performans konusunda gayet başarılı. Ayrıca Strix gibi modeller taşıması zor modeller değildir, kendim de kullanıyorum, tek elle bile rahatça taşınabilen modeller.

Yanlış bilgi
1TB depolama varken 512 GB mi? 64 GB RAM varken 16 GB mi? 5800HS varken 5800H mi?

512 GP 1TB yükseltilebilir RAM de öyle kaldı ki 64 GB RAM hangi sistem veriyor?
RAM 16 GB harici gereksizdir çünkü hiçbir sistem daha üstünü kullanmaz.

RAM değiştirirsin SSD öyle ama ekran kartı değiştirilmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
512 Gp 1TB yükseltilebilir Ram de öyle kaldı ki 64 gb ram hangi sistem veriyor ?
Ram 16 gb harici gereksizdir çünkü hiçbir sistem daha üstünü kullanmaz.

Ram değiştirirsin ssd öyle ama ekran kartı değiştirilmez.
Ayrıca arkadaş 5800HS varken 5800H mı demiş ama 5800H 45w, 5800HS 35w yani 5800H daha güçlü

Yeni konular

Geri
Yukarı