18.000TL üniversite ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
18000

Attığınızdan çok daha iyidir.

Ben de bu modelle attığım arasında kalmıştım doğrusu. Ama Lenovo 16 GB RAM olmasından dolayı daha çok aklıma yatmıştı. Ayrıca bir yakınımda Lenovo'nun başka bir modeli var ve şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı o yüzden de Lenovo düşünmüştüm. Bu model neden daha iyi sizce? Bir de iki modelin RAM'leri de DDR 4 değil mi?

Ben de bu modelle attığım arasında kalmıştım doğrusu. Ama Lenovo 16 GB RAM olmasından dolayı daha çok aklıma yatmıştı. Ayrıca bir yakınımda Lenovo'nun başka bir modeli var ve şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı o yüzden de Lenovo düşünmüştüm. Bu model neden daha iyi sizce? Bir de iki modelin RAM'leri de DDR 4 değil mi?
Hayır lenovo DDR5.

Yerinizde olsam Acer, Lenovo gibi bir markalara pek yanaşmazdım. Eğer 7-8 yıl ben hakkını vererek kullanırım premium bir hissiyat istiyorum diyorsanız ASUS alırdım. Laptop konusunda HP, ASUS çok iyiler. Eski laptopum ASUS'tu 10 yıllık canavar halen çalışıyor. Şu an HP kullanıyorum harika.

Bu laptop, laptoptan çok taşınabilir masaüstü bilgisayara benziyor. Daha zarif laptoplar öneririm.

Yerinizde olsam son attığım HP'i alırdım eğer bütçe 17.000'i geçemiyecekse. Hem sizin attığınız Lenovo'dan çok daha fazla güçlü bir işlemciye sahip hem daha ucuz hem de marka olarak daha iyi ve daha güzel bir laptop kullandığınızı hissettirir.

HP yorumları genel olarak pek iyi değil. Garantisi de iyi değil HP'nin ASUS'un da bütçeme göre yukarıdakine yakın özellikler sunan modeli yok maalesef.

HP yorumları genel olarak pek iyi değil. Garantisi de iyi değil HP'nin ASUS'un da bütçeme göre yukarıdakine yakın özellikler sunan modeli yok maalesef.

Acer'in avantajları nelerdir?

İşlemcisi bir tık daha iyi sadece o da göz ardı edilebilir bence. Ben bu ikilemde güncellik açısından Lenovo seçerdim.

İşlemcisi bir tık daha iyi sadece o da göz ardı edilebilir bence. Ben bu ikilemde güncellik açısından Lenovo seçerdim.
Göz ardı edilebilir dediğin şey o kadar büyük bir fark ki :D hem intel amd farkı var, hem de intel olan %20 daha performanslı :D Yerinizde olsam kesinlikle HP alırdım. 12.nesil işlemci nasıl güncel olmuyor acep?

Bir kere lenovonun kasası ben giriş seviyesi cihazım diye bağırıyor, sadece kağıt üzerinden değerlendiriyorsunuz cihazları.

Göz ardı edilebilir dediğin şey o kadar büyük bir fark ki :D hem Intel AMD farkı var, hem de Intel olan %20 daha performanslı :D yerinizde olsam kesinlikle HP alırdım. 12.nesil işlemci nasıl güncel olmuyor acep?

Bir kere Lenovo'nun kasası ben giriş seviyesi cihazım diye bağırıyor, sadece kağıt üzerinden değerlendiriyorsunuz cihazları.

1. ben Acer ile karşılaştırdım 2. sizin attığınız HP laptop 75W ve Ti değil ayrıca Victus soğutması berbat son olarak ekran sallanma problemi var 3. Lenovo'nun kasası HP'den daha iyi her anlamda. 4. olarak ise güncellik derken DDR 5'i kastettim. Son olarak bu durumda bana göre aradaki fark göz ardı edilebilir.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese iyi günler.
Bunların özelliklerinde RAM ve işlemci dışında bir fark var mıdır? Varsa nelerdir?
Sizce hangisini almalıyım diğerlerine fazladan para vermeye değer mi? Bu bütçeye başka önerileriniz varsa öğrenmek isterim.
Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Öncelikle herkese iyi günler.
Bunların özelliklerinde RAM ve işlemci dışında bir fark var mıdır? Varsa nelerdir?
Sizce hangisini almalıyım diğerlerine fazladan para vermeye değer mi? Bu bütçeye başka önerileriniz varsa öğrenmek isterim.
Şimdiden teşekkürler :)

Ultra bir fark yok hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı