18 bin TL laptop önerisi

Bütçe
18 bin tl
Evet lenovanın aynı özelliklerdeki ürünü 24 bin :( 1 ay sonra 30 bin olur. Çok üzgünüm. Erkek kardeşim 2 ay önce çok iyi bir fırsat yakaladı neredeyse bu özelliklerdeki lenova cihazı 12 bin e aldı. Ürünün ekran paneli, renk kalitesi, 300nit olması ve performansı mükkemmel... kafam çok karışık borca girip 24 binlik ürün almak da çok üzüyor beni ama bir ay sonra 30 bin olacağını biliyorum...

Evet inceleme videoları aklımda soru işaretleri oluşturdu, yoksa ben de aynı fikirdeydim. Çabuk karar verip bir şey alacağım. Umarım bir sorun yaşamam.

Yani performans tarafında fark yok. 300nit - 99sRGB paneller belli bir seviyeden sonra standart haline gelmeye başladı zaten. Ürünün ağırlığı sorun olmayacaksa aradaki farkı vermeye kesinlikle gerek yok. T25.1 ile Legion arasındaki en büyük fark yazılım. Lenovo'nun Vantage yazılımı o tarafta bir avantaj. Bu da o aradaki fiyata değecek bir fark değil.

MacBook kullanacağım programları iyi çalıştırmayabilir. Mimarlar için önermiyorlar zaten. Ekran kartı ve işlemcisi iyi olması lazım. İş istasyonlarına gücüm yetmediği için oyuncu bilgisayarlarına bakıyorum. Her geçen gün artıyor, bir tane ürün almak zorundayım durumum acil. Düşeceğini hiç sanmıyorum maalesef. ASUS ve Lenovo Legion düşünüyorum, 1 hafta 18 bin olan modeller 23 bin lira şu an aşırı üzgünüm...

Abim Lenovo Legion Y530 kullanıcısı, peyzaj mimarlığı son sınıf öğrencisi. Senin kullanacağın gibi AutoCAD ve SketchUp'ı çok sık ve uzun süreler kullanıyor. Laptop tasarım olarak aşırı güzel olsa da abim batarya ve ısınma konularında memnun değil. Laptop uzun kullanımlarda oldukça fazla ısınıyor, buna ben de şahit oldum. Batarya sorununa gelecek olursak şarjda kullanmak zorunda, yeni alırsa düzelebilir belki bu durum. Genel olarak bildiklerim bu kadar, sana alma diyemem belki sen bu sorunları yaşamayacaksın ama yine de fikir olsun diye yazmak istedim.

Abim Lenovo Legion Y530 kullanıcısı, peyzaj mimarlığı son sınıf öğrencisi. Senin kullanacağın gibi AutoCAD ve SketchUp'ı çok sık ve uzun süreler kullanıyor. Laptop tasarım olarak aşırı güzel olsa da abim batarya ve ısınma konularında memnun değil. Laptop uzun kullanımlarda oldukça fazla ısınıyor, buna ben de şahit oldum. Batarya sorununa gelecek olursak şarjda kullanmak zorunda, yeni alırsa düzelebilir belki bu durum. Genel olarak bildiklerim bu kadar, sana alma diyemem belki sen bu sorunları yaşamayacaksın ama yine de fikir olsun diye yazmak istedim.
Ne yapacağımı şaşırdım :( piyasada bilgisayar da yok açıkçası. Ya çok pahalı olanlar var ya benim işime yaramayacak olan var. Orta düzey bir şeyler de yok.🤦🏻‍♀️ çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için bu arada.
Ne yapacağımı şaşırdım :( piyasada bilgisayar da yok açıkçası. Ya çok pahalı olanlar var ya benim işime yaramayacak olan var. Orta düzey bir şeyler de yok.🤦🏻‍♀️ çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için bu arada.
Benim baktığım seri lenova legion 5 serisi, erkek kardeşimde var bayağı iyi şimdilik.

Mimarlık uygulamaları için kuvvetli bir işlemci ve buna ek olarak kesinlikle ama kesinlikle 16 GB RAM gerekiyor. 8 GB'lık bir RAM ile render almak işkence olabiliyor, ki alınan renderlar genelde büyük boyutlu oluyor. Size ne yazık ki bir link atıp "bunu alın bu iyi" diyemiyorum çünkü çok anlamsız fiyatlar var. Bana kalırsa i7 ve 3050'ye sahip bir laptop yeterli olacaktır, direkt bu şekilde arayarak sonuca daha kolay ulaşılabilir. Örnek olsun diye atıyorum, bu tarz bir sistem gayet makul bence.

Merhaba. Fiyatlar sürekli arttığı için iyi özelliklerde laptop bulmak zorlaştı. Bilgisayarı çizim yapmak için alacağım. 18 bin TL ile alınabilecek en iyi bilgisayar nedir sizce? Monster'ın birkaç ürünü var güzel görünüyor ama şüphelerim de var açıkçası. Tavsiyelerinize açığım.
Monster Tulpar T7 V22.2

Mimarlık uygulamaları için kuvvetli bir işlemci ve buna ek olarak kesinlikle ama kesinlikle 16 GB RAM gerekiyor. 8 GB'lık bir RAM ile render almak işkence olabiliyor, ki alınan renderlar genelde büyük boyutlu oluyor. Size ne yazık ki bir link atıp "bunu alın bu iyi" diyemiyorum çünkü çok anlamsız fiyatlar var. Bana kalırsa i7 ve 3050'ye sahip bir laptop yeterli olacaktır, direkt bu şekilde arayarak sonuca daha kolay ulaşılabilir. Örnek olsun diye atıyorum, bu tarz bir sistem gayet makul bence.
Evet, 3060 lı olanların fiyatı çok çok yüksek bu bilgisayarı görmüştüm. En makul bu. Şu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz. Casper excalibur rtx3060 var. Fiyatı da uygun muadillerine göre🤔 https://www.hepsiburada.com/casper-...magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail

Evet, 3060'lı olanların fiyatı çok çok yüksek bu bilgisayarı görmüştüm. En makul bu. Şu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz. Casper Excalibur RTX3060 var. Fiyatı da uygun muadillerine göre🤔 https://www.hepsiburada.com/casper-...magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail

Bileşen olarak gayet iyi ama Excalibur serisi hakkında çok olumlu düşünmüyorum, kendim kötü bir deneyim yaşamadım ama arkadaşlarımdan biliyorum. Excalibur serisi hakkında daha çok bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir. Bunun dışında 3050 ile 3060 arasındaki fark da az değil kesinlikle.

Geri
Yukarı