18 bin TL laptop önerisi

Bütçe
18 bin tl
Bileşen olarak gayet iyi ama Excalibur serisi hakkında çok olumlu düşünmüyorum, kendim kötü bir deneyim yaşamadım ama arkadaşlarımdan biliyorum. Excalibur serisi hakkında daha çok bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir. Bunun dışında 3050 ile 3060 arasındaki fark da az değil kesinlikle.
Peki çok teşekkür ederim, evet 3060 çok çok iyi ama artık 20 bin civarında o bilgisayarlar maalesef🥺

Peki çok teşekkür ederim, evet 3060 çok çok iyi ama artık 20 bin civarında o bilgisayarlar maalesef🥺

Sonuç olarak üniversitede kullanacaksınız bu sebeple bence benim attığım tarzda 3050'li laptoplarda işinizi görecektir. Açıkçası 18 bin TL'ye bir laptop almanız bana göre gereksiz, çünkü şu anda hiçbiri konulan fiyatları haketmiyor. Okuldan dolayı sizin için bu bir ihtiyaç, bu sebeple de daha ucuz modellere bakabilirsiniz. i7 ve 3050 ikilisi bence makul.

Bileşen olarak gayet iyi ama Excalibur serisi hakkında çok olumlu düşünmüyorum, kendim kötü bir deneyim yaşamadım ama arkadaşlarımdan biliyorum. Excalibur serisi hakkında daha çok bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilir. Bunun dışında 3050 ile 3060 arasındaki fark da az değil

Sonuç olarak üniversitede kullanacaksınız bu sebeple bence benim attığım tarzda 3050'li laptoplarda işinizi görecektir. Açıkçası 18 bin TL'ye bir laptop almanız bana göre gereksiz, çünkü şu anda hiçbiri konulan fiyatları haketmiyor. Okuldan dolayı sizin için bu bir ihtiyaç, bu sebeple de daha ucuz modellere bakabilirsiniz. i7 ve 3050 ikilisi bence makul.
Okulum bitti, şu an freelancer olarak çalışıyorum. Kendimi geliştiririm daha iyi işler çıkarırım diye istemiştim bi bilgisayar. Türkiyede her şey hayal artık. Çok sağolun tavsiyeleriniz için.

Bu ürünü kullanıyorum. Tamamen msi kasa alüminyum kullanılıyor şöyle örnek vereyim son 3 gündür ghostrunner oyununu epic ayarlarda dlss kalite olarak oynuyorum 170-250 fps arası veriyor ve sıcaklık değerlerim en fazla ekran kartı tarafında 74 dereceye çıktı. Turbo mod kapalı bu değerler açık olunca 67'ye kadar düşüyor. Şahsen alabileceğiniz en iyi 3060 laptoplardan birisi. Ama siz çizim vb şeyler için kullanacağınızı belirttiğiniz için size önerim apple macbook serisi olacaktır.

Bu ürünü kullanıyorum. Tamamen MSI kasa alüminyum kullanılıyor şöyle örnek vereyim son 3 gündür Ghostrunner oyununu Epic ayarlarda dlas kalite olarak oynuyorum 170-250 FPS arası veriyor ve sıcaklık değerlerim en fazla ekran kartı tarafında 74 dereceye çıktı. Turbo mod kapalı bu değerler açık olunca 67'ye kadar düşüyor. Şahsen alabileceğiniz en iyi 3060 laptoplardan birisi. Ama siz çizim vb şeyler için kullanacağınızı belirttiğiniz için size önerim Apple MacBook serisi olacaktır.

Apple mimarlık çizimleri için kullanılacaksa çok iyi değil, bu yüzden yukarıdaki arkadaşlarla başka markalar önerdik.

Doğrudur hocam ben olsam Tulpar serisini takip edip 17200-18000 civarına iniyor bu aralar en dip fiyattan almaya çalışırım.

Buna kesinlikle katılıyorum, indirim kovalayıp almak daha mantıklı. Ne zaman indirim olacağı belirsiz ama eğer çok acelesi yoksa arkadaşın biraz indirim kovalayabilir.

Buna kesinlikle katılıyorum, indirim kovalayıp almak daha mantıklı. Ne zaman indirim olacağı belirsiz ama eğer çok acelesi yoksa arkadaşın biraz indirim kovalayabilir.
İndirimler olur mu bilmiyorum. Ocak gelmeden olursa iyi olur. Ocaktan sonra her şeye zam gelecek zaten. Monster konusunda şüphelerim var, benim için ekranın gösterdiği renk kalitesi çok önemli %100 srgb yazıyorlar bazen ama doğru olmuyor. Çok önceden monster marka bir cihazım vardı hiç memnun kalmamıştım. Belki şimdi daha iyidir ama güven sorunu oluştu bende. Araştıracağım, teşekkürler tavsiyeniz için.

İndirimler olur mu bilmiyorum. Ocak gelmeden olursa iyi olur. Ocak'tan sonra her şeye zam gelecek zaten. Monster konusunda şüphelerim var, benim için ekranın gösterdiği renk kalitesi çok önemli %100 sRGB yazıyorlar bazen ama doğru olmuyor. Çok önceden Monster marka bir cihazım vardı hiç memnun kalmamıştım. Belki şimdi daha iyidir ama güven sorunu oluştu bende. Araştıracağım, teşekkürler tavsiyeniz için.

Bütün arkadaşlar Tulpar serisini önerdi benim bir bilgim yok, iş sadece kasa kalitesiyle de bitmiyor bence. Ben Monster markasını seven biri değilim bu yüzden her şekilde almanızı önermiyorum. Herkesin fikirleri farklı bu yüzden seçim size kalmış. ASUS'u göz ardı etmeyin bence, yukarıda attığım linkteki ürünün farklı sitelerdeki fiyatlarına bakmayı ihmal etmeyin.

Geri
Yukarı