18 gün özürlü ve 4 gün özürsüz devamsızlıkla belge alınabilir mi?

Setro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 14 gün özürlü ve 4 gün özürsüz devamsızlığım var. Haftaya pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri okuldan izin alıp özürlü devamsızlığa yazdıracağız. Toplamda 18 gün özürlü ve 4 gün özürsüz devamsızlık olacak. Belge alabiliyor muyum? Benim bildiğim sadece özürsüz devamsızlık 5 günü geçerse belge alamıyoruz.

Özürsüz 10 gün, toplam 30 gün hakkınız var. Belge için bu sınır 5 gündür, 5 günü aşması durumunda belge alamıyorsunuz. İzinli devamsızlık için de toplam devamsızlık aşılmadığı sürece bir sınır yok. Toplam devamsızlık sınırını aşınca da zaten sınıf tekrarına kalıyorsunuz.

1 gün daha özürsüz yok yazılırsan alamazsın.
Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme

MADDE 160- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

Yönetmelik öyle demiyor ama.

Rica ederim, lise öğrencisiyseniz MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğini baz almalısınız. İlkokul ya da ortaokul öğrencisiyseniz de ilköğretim kurumları yönetmeliğini baz alın. Öylesine haber yapan haber sitelerini kaynak olarak baz almayınız.

Geri
Yukarı