18 olumsuz sonuçlu program false positive mi?

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Bir program indirdim. Kendim incelememe rağmen karar veremedim, program bana şüpheli geliyor. Bu program false-positive mi yoksa zararlı yazılım var mı içerisinde?

Başka rapor paylaşmam gerektiğini biliyorum ancak hangi raporu paylaşmam gerektiğini unuttum :)

AV taraması yaptınız mı hiç? Yapmadıysanız yapın, Hitman.Pro kullanın, bir de F-Secure ile taratın sistemi.
Yaptım. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yaptım, sorun yok gözüküyor. Kaspersky programı virüs olarak algıladı, sildirmedim. Sadece programın ana exe dosyasını virüs olarak algıladı ama.

Yaptım. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yaptım, sorun yok gözüküyor. Kaspersky programı virüs olarak algıladı, sildirmedim. Sadece programın ana exe dosyasını virüs olarak algıladı ama.
Hitman.Pro ile taratın sistemi, sonuçları paylaşın burada. Bana masum bir dosya gibi gelmedi. Sonuçta yazılım birçok sisteme bu şekilde giriş yapmış, içeride ne yapacağını kimse bilmiyor. Bir zararlının en kolay AV atlatma yollarından biridir hile yazılımları. Çünkü AV'yi atlatması için karmaşık algoritmalara ihtiyaç duymaz, kullanıcı AV'yi kapatır, beyaz listeye alır olur biter.

Siz Hitman.Pro ile taratın bir sistemi. Uygulama da masaüstünde bir yerde olsun, görsün yani Hitman.Pro.

Dosyayı Hybrid Analysis üzerinde daha detaylı analiz ettirebilirsiniz, yaptığı işlemleri inceleyebilirsiniz hocam. Nasıl kullanıldığı ile ilgili buradaki yazıya bakabilirsiniz: Temel olarak Şüpheli Dosya Analizi Nasıl Yapılır? - ÇözümPark
Denedim hocam onu konuyu açmadan önce, dosya boyutunu aşıyor uygulama; taratılamıyor.
Hitman.Pro ile taratın sistemi, sonuçları paylaşın burada. Bana masum bir dosya gibi gelmedi. Sonuçta yazılım birçok sisteme bu şekilde giriş yapmış, içeride ne yapacağını kimse bilmiyor. Bir zararlının en kolay AV atlatma yollarından biridir hile yazılımları. Çünkü AV'yi atlatması için karmaşık algoritmalara ihtiyaç duymaz, kullanıcı AV'yi kapatır, beyaz listeye alır olur biter.

Siz Hitman.Pro ile taratın bir sistemi. Uygulama da masaüstünde bir yerde olsun, görsün yani Hitman.Pro.
AV beyaz listesine almadım ama taratayım seni mi kıracağım...

//Temiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı