18 yaş altı birisi Monster veya Red Bull içerse ne olur?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

15 yaşındayım ve Monster 500 ML enerji içeceğini denemek istiyorum. İlk defa içeceğim. Ve bir tane de Red Bull 250 ML denemek istiyorum ama onu üzerinden birkaç gün geçtikten sonra falan içerim. Ayrıca, Monster ve Red Bull helal midir? Sizce ne zararı olabilir bana?

Şekeri günlük hayatta gene biraz fazla tüketiyorum. Yani zararı olmaz değil mi 1 kere içmeyle?

Duymadım. :)
Eğer şekeri fazla tüketiyorsanız günde 1 değil de 3 günde veya 4 günde bir tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır. Günlük içerseniz de ölmezsiniz tabi ama böbreklerin sağlığı açısından her gün tüketilmemelidir. Ama enerji içeceğinin o kadar abartılacak bir şeyi yok sıradan içecek gibi o yaştayken ben de şüphe etmiştim acaba bir şey olur mu içsem diye :)

Merhaba,

15 yaşındayım ve Monster 500 ML enerji içeceğini denemek istiyorum. İlk defa içeceğim. Ve bir tane de Red Bull 250 ML denemek istiyorum ama onu üzerinden birkaç gün geçtikten sonra falan içerim. Ayrıca, Monster ve Red Bull helal midir? Sizce ne zararı olabilir bana?
haftada 1-2 tüketimde sıkıntı olmaz dozunu kaçırmadığın süreced bir sıkıntısı olmaz keyfine iç

Bu kadar üzerinde durmaya gerek yok. Al iç işte bir şey olmaz. Sadece düzenli hale getirme o kadar.

Tamam, cevaplar için herkese teşekkürler. Zaten sıklıkla içeceğim bir şey değil bu çok da seveceğimi düşünmüyorum zamanla zararı olan bir şeyi içmem. İlk defa denemek istedim.

Merhaba,

Bir şey olmaz ama firmanın da önerdiği gibi, adı enerji içeceği diye bunu içip kalp atışını çok yüksek hızlara çıkarak aktiviteler yapma. O zaman yanlış kullanmış olursun. Sürekli de içmem diyorsun zaten. Açıkçası kafein dışında 1 kutu koladan farkını göremiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı