18 Yaş Altı Enerji İçeceği İçmenin Zararları Nelerdir?

Piscosour

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Bu zamana kadar bir sürü markaların enerji içeceğini içtim. Redbull, Monster, Burn, Black Bruin, XİR, gibi enerji içeceklerini içtim.
18 Yaşından küçüğüm. 6 aydır falan içiyorum. Şu an bana hiçbir zararı olmadı. Sadece bir ara 500 ml Redbull içmiştim.
Ama neden 18 yaş altı içilmesi tavsiye edilmez diyorlar? İnternet'te araştırdım ama hiçbir sonuç yoktu. Şimdiden herkese teşekkür ederim. :)

Kalbe zararı var, yüksek dozda kafein olunca kalp hızın artıyor ve yorulduğunu hissetmiyorsun. Mantıken enerjik oluyorsun ancak, kalbin önemli ölçü de yoruluyor. Ergenlik çağların da Vücut gelişim de olduğu için enerji içeceklerinin daha büyük zararını kavrıyorsun. Kısacası ne 18 yaş üstü, ne de 18 yaş altı. Kimseye önermiyorum, içmeyin içdirtmeyin !

Bu zamana kadar bir sürü markaların enerji içeceğini içtim. Redbull, Monster, Burn, Black Bruin, XİR, gibi enerji içeceklerini içtim.
18 Yaşından küçüğüm. 6 aydır falan içiyorum. Şu an bana hiçbir zararı olmadı. Sadece bir ara 500 ml Redbull içmiştim.
Ama neden 18 yaş altı içilmesi tavsiye edilmez diyorlar? İnternet'te araştırdım ama hiçbir sonuç yoktu. Şimdiden herkese teşekkür ederim. :)
Gelişme çağında olanlara tehlikeli. Çünkü hormonun yüksek ve fazla salgılanmasına neden oluyor. İçerisindeki kafein ise cabası.

Eğer şeker, kalp, tansiyon vb. hastalıklara yakalanma ihtimalin var ise, (ailenden genetik olarak sana geçme riski var ise) zararlı olabilir. Çok sık içmez isen bir sıkıntı yaratmaz ama çok feci bağımlılık yapıyor içindeki şeker yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı