18 Yaş Altı Sigara Satan Yer Nereye Şikayet Edilir?

Şu anda zaten tekel bayilerin, bakkalların çoğu içkiyi-sigarayı 10 küsur yaşında çocuğa bile satıyor. Önüne geçilebileceğini ya da ilgileneceklerini sanmıyorum ama şikayet etmek gerekli tabi. Umarım hak ettikleri cezayı alırlar. Böyle insanların direkt olarak dükkanlarını bir aylığına kapatmak gerekli.

Şu anda zaten tekel bayilerin, bakkalların çoğu içkiyi-sigarayı 10 küsur yaşında çocuğa bile satıyor. Önüne geçilebileceğini ya da ilgileneceklerini sanmıyorum ama şikayet etmek gerekli tabii. Umarım hak ettikleri cezayı alırlar. Böyle insanların direkt olarak dükkanlarını bir aylığına kapatmak gerekli.

Bence bir güzel para cezası yani 1000 - 2000 TL, 3 aylık dükkan kapatma cezası olması gerekli. Yoksa 1 ay sonra yine satarlar, 3 ay olunca da satarlar ama yüklü miktar yerse cezayı bir daha yapmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hukuki yollar ispat üzerine çalışır. Şikayet ettiğinin 1 saat sonra salınmasını istemiyorsan bahsettiğin olayın delilini mahkemeye verirsin. Dava açmak kolay, kapatmak zordur. Uğraşırsın yani.

Polise diyecem bir gülme geliyor. :ROFL: En iyisi CİMER. Üstten emir geldi mi köpek gibi ilgilenmek zorunda kalırlar. Ama CİMER'e isim, soyisim vermeden başvuru yapamıyorsun diye biliyorum. Belediye'nin beyaz masasını da arayabilirsin. Ordan belki zabıta ilgilenir. Belki...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı