18 Yaş Altı Silah Almak Mümkün Müdür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TimorYuan2

Kilopat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Bu konuyu çok merak ediyorum. Niyetim koleksiyon tarzı bir şey yapmak. Aşırı ilgim var. O ağırlığı hissettirsin. Görünüşü güzel olsun yeter. Kurusıkı veya havalı fark etmez. Asla işte belimde gezdireyim, yolda geçeni korkuturum, yan bakana sıkarım gibi bir düşünce yok. Hoşuma gidiyor. 18 yaşını doldurduktan sonra zaten geniş kapsamlı bir koleksiyon düşünüyorum. Fakat 18'den önce imkanı var mıdır? Tavsiyelerinizi yaparken evden dahi çıkarmayacağımı bilin isterim.

Airsoft silahı dahi alamazsınız. Ancak oyunlara katılmayacak ve sadece koleksiyon yapacaksanız, yaşınız 18'e yakınsa Airsoft almak mantıklı olabilir. Hem egzotik silahlara da erişiminiz olur.

Bu konuyu çok merak ediyorum. Niyetim koleksiyon tarzı bir şey yapmak. Aşırı ilgim var. O ağırlığı hissettirsin. Görünüşü güzel olsun yeter. Kurusıkı veya havalı fark etmez. Asla işte belimde gezdireyim, yolda geçeni korkuturum, yan bakana sıkarım gibi bir düşünce yok. Hoşuma gidiyor. 18 yaşını doldurduktan sonra zaten geniş kapsamlı bir koleksiyon düşünüyorum. Fakat 18'den önce imkanı var mıdır? Tavsiyelerinizi yaparken evden dahi çıkarmayacağımı bilin isterim.
21 yaşından önce silah ruhsatı almanın mümkünatı yok. Şu an gerçek silah almanız yasal yollar ile mümkün değil. Çok heves ediyorsanız airsoft silahlara yönelin derim evet gerçeğinin hissini vermez ama geri tepme,kaliteli malzeme ile bir nebze de olsa idare eder. Çok eğlenceli oyuncaklar olduğu kadar güçlüdürler 6 mm demir bb atıyorlar yani oraya buraya şaka olsun diye sıkmayın :D

Kurusıkı ve ateşli silahlarda maalesef mümkün değil.Fakat Airsoft veya havalı tüfek/tabanca alabilirsiniz.Şöyle ki genelde Airsoft silah satan siteler kart ile yapılan ödemelerde herhangi bir belge ibrazına gerek duymadığını belirtir.Siz de İninal,Papara ve Paycell gibi bir kart ile ödemenizi yaparsanız herhangi bir sorun olmayacaktır.

Kurusıkı ve havalı tabanca alabilirsiniz.

Tabii Tabiii kesin ilgin var ondan istiyorsundur :D sana kurusıkı bile vermezler.
Bilmiyorum. Niyetinizi tam anlamış değilim fakat lisedeyken neden silaha ihtiyaç duyabilir ki bir insan? Nasıl bir mevzu olabilir? Ayrıca ne olursa olsun herkes anonim, mevzu dahi olsa söylemekten çekinmem için bir sebep yok. Ciddi manada ilgi duyuyorum. AirSoft dahi olabilir. Yasal olmayan yollara bulaşmak istemem fakat zaten evden dahi çıkarmayacağım bir şey. Mermiye dahi gerek yok desem anlaşılır belki. Sorun yaratır mı yine?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı