18 Yaş Altı Silah Almak Mümkün Müdür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TimorYuan2

Kilopat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Bu konuyu çok merak ediyorum. Niyetim koleksiyon tarzı bir şey yapmak. Aşırı ilgim var. O ağırlığı hissettirsin. Görünüşü güzel olsun yeter. Kurusıkı veya havalı fark etmez. Asla işte belimde gezdireyim, yolda geçeni korkuturum, yan bakana sıkarım gibi bir düşünce yok. Hoşuma gidiyor. 18 yaşını doldurduktan sonra zaten geniş kapsamlı bir koleksiyon düşünüyorum. Fakat 18'den önce imkanı var mıdır? Tavsiyelerinizi yaparken evden dahi çıkarmayacağımı bilin isterim.

Sorun yaratır hocam. Bir olay oldu evde, polis geldi silahı görse nasıl izah edeceksiniz. Birisi silahınızı aldı götürdü ruhsatınız yok nasıl savunacaksınız kendinizi ? Airsoft alın hocam gerçekten zevkli makineler. Ruhsatınız olduğunda yasal yollardan halledersiniz birşekilde. Airsoft için öyle belgeye falan ihtiyaç yok. Mesela tabanca mı aldın yeşil gaz+6000 adet bb hızlı şarjör doldurma aparatı (zorunlu değil) alın gerçekten aşırı zevkli makineler. Çok da güçlüdürler bu arada şakası olmaz deri altına girebiliyorlar. Airsoft için benim bildiğim herhangi bir belge ihtiyacı yok sadece ortak airsoft oyunlarında hücüm yeleği yüz maskesi gözlük ve 18 yaşının üstünde olmak lazım diye biliyorum. Ama siz airsoft oynamayacaksınız bildiğim kadarıyla alın bir tane tabanca gerçeğini yansıtıyor zaten. Kullanımı falan çok zevklidir bu tür oyuncakların.
Ele alındığı zaman o gerçeklik hissiyatını yansıtıyor mu? Bu benim için önemli. Can yakmasa da olur. O ağırlığı hissetmek istiyorum. Sadece dursun ayda bir defa bakımını yapayım, arada çıkarayım seveyim o kadar manyak bir ilgi duyuyorum.
Sorun yaratır hocam. Bir olay oldu evde, polis geldi silahı görse nasıl izah edeceksiniz. Birisi silahınızı aldı götürdü ruhsatınız yok nasıl savunacaksınız kendinizi ?
Hocam, şöyle ki zaten açık bir yerde olmayacak ve birileriyle paylaşmayı düşünmüyorum. Sadece beni fazla cezbediyor.

Ele alındığı zaman o gerçeklik hissiyatını yansıtıyor mu? Bu benim için önemli. Can yakmasa da olur. O ağırlığı hissetmek istiyorum. Sadece dursun ayda bir defa bakımını yapayım, arada çıkarayım seveyim o kadar manyak bir ilgi duyuyorum.
Ağırlığı hissediliyor elbette. Mesela WE Glock 17 Gen 5 airsoft tabancası 800-850 gram ağırlığında. Bu tabancalara gerçek silahlarda kullanılan red dot gibi görüşlerde takılabiliyor ayriyeten.

Hocam, bütçe nedir? Mesela benim colt 1911 gold cup gibi düşünürseniz, internette biraz buldum. Ben 15 bin dolara almıştım. Daha uyguna da bulabilirsiniz.
O kadar uçuk bir bütçem yok. Fakat alabilirsem biriktiricem parayı. Alamazsam biriktirmenin pek bir anlamı yok.

Bu sitede daha uygun 9 bin dolara bile var. Ama benimkine benzemiyor, benimkinin duruşu böyle.
Colt 1911 Gold Cup National Match - YouTube

Hocam, şöyle ki zaten açık bir yerde olmayacak ve birileriyle paylaşmayı düşünmüyorum. Sadece beni fazla cezbediyor.
Anlıyorum evet silahlar benimde gerçekten hoşuma gidiyor lakin sizin yaşınız da birisinin illegal bir şekilde evinde silah bulundurması kötü birşey. Airsoft silahlar gerçekten çok güzel gözü kulağı gibi bakan adamlar görüyorum çok değerliler ki zaten ilginiz varsa bunları da çok seveceğinizden eminim. Ha tabi birisi gaz diğeri barutla çalışıyor ona yapabilecek birşey yok ama emin olun kullanımı çok zevkli içini açabiliyorsunuz gerçek silah mekanikleri aşırı kaliteli parçalar sizi memnun edeceğinden eminim gerçekten harika yani. Ek olarak aksesuar takabiliyorsunuz Red Dot veya fener gibi.

Bu konuyu çok merak ediyorum. Niyetim koleksiyon tarzı bir şey yapmak. Aşırı ilgim var. O ağırlığı hissettirsin. Görünüşü güzel olsun yeter. Kurusıkı veya havalı fark etmez. Asla işte belimde gezdireyim, yolda geçeni korkuturum, yan bakana sıkarım gibi bir düşünce yok. Hoşuma gidiyor. 18 yaşını doldurduktan sonra zaten geniş kapsamlı bir koleksiyon düşünüyorum. Fakat 18'den önce imkanı var mıdır? Tavsiyelerinizi yaparken evden dahi çıkarmayacağımı bilin isterim.
Aynı hisler bende de var o yüzden anlıyorum, biraz da araştırmıştım doğrusu. 18’den önce alınmaz felan deniyor ama av dükkanlarına gidersen havalı tüfek alabilirsin, ama tavsiye etmem 20 yaşını felan bekle kaliteli tabancalar alırsın. 21’den sonra da şarjörlü av tüfeklerine merhaba diyebilirsin. 😁
Bu arada havalı tüfeği kesinlikle tavsiye etmem, görünüş olarak tatmin ediyor ama maalesef ben sıktım, yeteceğim de var, o his yok alma. 10 atışımdan 9’u tam isabetti, havalı tüfeğe hiç bulaşma. 😁

Bilmiyorum. Niyetinizi tam anlamış değilim fakat lisedeyken neden silaha ihtiyaç duyabilir ki bir insan? Nasıl bir mevzu olabilir? Ayrıca ne olursa olsun herkes anonim, mevzu dahi olsa söylemekten çekinmem için bir sebep yok. Ciddi manada ilgi duyuyorum. AirSoft dahi olabilir. Yasal olmayan yollara bulaşmak istemem fakat zaten evden dahi çıkarmayacağım bir şey. Mermiye dahi gerek yok desem anlaşılır belki. Sorun yaratır mı yine?
Yaratır, çok istesem ben şimdi bile elde edebilirim, yeter ki iste. Ama kendime güvenmiyorum, çevredekiler de bilir beni, biraz delilik var bende, mukayyet olamam kendime, bir şey felan olur. 😁 Bu yaşta bulaşma bence. 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı