18 Yaş Altı Silah Almak Mümkün Müdür?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TimorYuan2

Kilopat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Bu konuyu çok merak ediyorum. Niyetim koleksiyon tarzı bir şey yapmak. Aşırı ilgim var. O ağırlığı hissettirsin. Görünüşü güzel olsun yeter. Kurusıkı veya havalı fark etmez. Asla işte belimde gezdireyim, yolda geçeni korkuturum, yan bakana sıkarım gibi bir düşünce yok. Hoşuma gidiyor. 18 yaşını doldurduktan sonra zaten geniş kapsamlı bir koleksiyon düşünüyorum. Fakat 18'den önce imkanı var mıdır? Tavsiyelerinizi yaparken evden dahi çıkarmayacağımı bilin isterim.

Legal olarak mümkün değil. İllegal olarak ise, elinize geçen silahın, kullanmasanız bile yanlışlıkla bulunması dahilinde yaratacağı sorunları saymama gerek yok. İlerde bunu bir hobi haline getireceğiniz çok belli. Yaşınız geldiği zaman yine de evinizde bulundurmanızı tavsiye etmem. O silah elbet bir gün patlar. Poligonlara gidip, orada tüm hevesinizi alabilirsiniz.

Babamda aynısı var. 1.5 sene önce almıştık, çok hoş bir silah. Silaha hevesim bunu ilk gördüğümde başladı.
Gerçekten büyüleyici. Bundan etkilenmeyen insanlara anlam veremiyorum.
Anlıyorum evet silahlar benimde gerçekten hoşuma gidiyor lakin sizin yaşınız da birisinin illegal bir şekilde evinde silah bulundurması kötü birşey. Airsoft silahlar gerçekten çok güzel gözü kulağı gibi bakan adamlar görüyorum çok değerliler ki zaten ilginiz varsa bunları da çok seveceğinizden eminim. Ha tabi birisi gaz diğeri barutla çalışıyor ona yapabilecek birşey yok ama emin olun kullanımı çok zevkli içini açabiliyorsunuz gerçek silah mekanikleri aşırı kaliteli parçalar sizi memnun edeceğinden eminim gerçekten harika yani. Ek olarak aksesuar takabiliyorsunuz Red Dot veya fener gibi.
Dediğiniz gibi Airsoft düşünüyorum. Pek çarem yok gibi zaten. Teşekkür ederim.
Yaratır, çok istesem ben şimdi bile elde edebilirim, yeter ki iste. Ama kendime güvenmiyorum, çevredekiler de bilir beni, biraz delilik var bende, mukayyet olamam kendime, bir şey felan olur. 😁 Bu yaşta bulaşma bence. 😁
Ben kendime hakim olabilirim. Orası sorun değil fakat nereden bulabilirim bilmiyorum.

Legal olarak mümkün değil. İllegal olarak ise, elinize geçen silahın, kullanmasanız bile yanlışlıkla bulunması dahilinde yaratacağı sorunları saymama gerek yok. İlerde bunu bir hobi haline getireceğiniz çok belli. Yaşınız geldiği zaman yine de evinizde bulundurmanızı tavsiye etmem. O silah elbet bir gün patlar. Poligonlara gidip, orada tüm hevesinizi alabilirsiniz.
Evin belirli bir köşesinde durmayacak zaten ileri zamanlarda. Kendilerine ait bir oda olacak. İleride elbet bir çocuğum olacak ve onu etkilemek istemem. Bu yüzden en azından o zamana kadar bu hevesimi atmak istiyorum.

Havalı alma, alırsın hevesini kırar, benim aşırı ilgim var, hatta evde mermi var. Annem hiç sıcak bakmıyor, ama babamın da içinde kalmış, yaşımı doldurayım hemen alacağım ben. @326001 en büyük tutkum; Desert Eagle efsane aşık oldum😍, birde av tüfekleri özellikle de mekanizmalı olanlar. 😁
@TimorYuan2 çok hevesin varsa sıkmaya, benim koleksiyona değil sıkmaya hevesim var daha çok, o sesi bana zevk veriyor mükemmel. Çok hevesin varsa okçuluk yap, ben yeni başladım o hissiyatı havalı tüfekten daha çok veriyor. Çok güzel, imkanın varsa başla. 😁

Bilmiyorum. Niyetinizi tam anlamış değilim fakat lisedeyken neden silaha ihtiyaç duyabilir ki bir insan? Nasıl bir mevzu olabilir? Ayrıca ne olursa olsun herkes anonim, mevzu dahi olsa söylemekten çekinmem için bir sebep yok. Ciddi manada ilgi duyuyorum. AirSoft dahi olabilir. Yasal olmayan yollara bulaşmak istemem fakat zaten evden dahi çıkarmayacağım bir şey. Mermiye dahi gerek yok desem anlaşılır belki. Sorun yaratır mı yine?
Dalga geçtiğimi anla diye gülme işareti koydum ama anlamamışsın.

Ben kendime hakim olabilirim. Orası sorun değil fakat nereden bulabilirim bilmiyorum.
Hocam airsoft seçimi için ayrı bir konu açın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı