18 yaş altı yapılabilecek iş önerisi

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
Kolay olan örneğin gizli müşteri veya canlı destek gibi beni kendi başıma ortalama 1.100 TL'lik kiralık bir evde geçindirecek bir iş var mıdır? Tamirci gibi şeylerden bahsetmiyorum günlük 8 - 4 saat çalışıp ayda 3000 TL kazandıracak bir işten bahsediyorum. Logo yapmak gibi şeylerle uğraşabilirim siz demek istediğimi anladınız.

Ailemin durumu gayet iyi 3+1 kiralık bir evde oturuyoruz evde 2 tane yatak var koltukta yatmaktan şakasız neredeyse kambur oldum yeni bir ev alacak kapasitemiz var buranın anısı var gibi saçma şeyler söylüyorlar annemin üstüne ufak bir ev kiralayıp kendim rahat geçinebileceğimi düşünüyorum.

Bu arada şu an ailemin aldığı ortalama maaş 17.000 TL ama hiç düzgün bir şey aldıklarını görmedim aylık 11.000 TL maaşı olan arkadaşlarım sitede oturuyor ben 2 yatak odalı eski bir evde oturuyorum her bir şey istediğimde paramız yok gibi şeyler diyorlar sadece anneannemin 5000 TL'si varken paramız yok demesi bana garip geliyor. O parayı bana verseler kendi üstüme kiralık ev alabilseydim eminim ben şu an çok daha lüx bir hayat yaşıyordum. Kısacası aile baskısından gitmek istiyorum.

Belki ailen bir borç ödüyor ya da taksit filan. Neden senden bir yatağı sakınsınlar? Maaş bazında değil gider bazında bakmak lazım. İş konusunda da bilgisayarın ortalama bir şey ise freelance çalışıp bir şeyler kazanabilirsin. Tabii bu ev kiralamaya ne kadar yeter bilmem ama o parayla kendine yatak alıp koltukda uyumak zorunda da kalmayabilirsin. Kendi tercihin.

18 yaşının altındakilere güzel iş vermiyorlar. Verseler bile geçinmeni sağlayamaz. Bu yüzden dolayı 18 yaşını beklemeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı