18 yaş altında freelancer sitelerine kayıt olunur mu?

brekay01

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gtx 1650 - i5 9300h - 8GB Ram
Uzun zamandır vakit geçirmek için textlogo tarzında grafik tasarımı yapıyorum. Bayağı araştırmıştım zamanında ücretsiz bir freelancer sitesi bulamamıştım. Şimdi bütçem var ve Bionluk'a kayıt olacağım belki satış yapabilirim diye. Ama 18 yaş üstü olmamız gerekiyor sanırım. 16 yaşındayım, nasıl kayıt olabilirim? Abimin üstüne kayıt olsam mesela abimi uğraştırır mı? (satışlarda, mesajlarda falan ondan onay gerekir mi anlamında)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum şöyle diyeyim. Ben de Bionluk'a abimin bilgileriyle kayıt olup satış yapmıştım. Ama emin ol, freelancer üyelik ücretini bile zar zor çıkardım. Global freelancer sitelerine bak derim.

Satışlarda onay falan gerekmiyor.

Dostum şöyle diyeyim. Ben de Bionluk'a abimin bilgileriyle kayıt olup satış yapmıştım. Ama emin ol, freelancer üyelik ücretini bile zar zor çıkardım. Global freelancer sitelerine bak derim.

Satışlarda onay falan gerekmiyor.

Müşteri mi yok yoksa başka sebeplerden mi?

Müşteri mi yok yoksa başka sebeplerden mi?
Hocam nasıl desem, piyasayı çöp edenler toplanmış desem yeridir. Adam 10 TL'ye logo yapıyor. 10 TL'ye logo mu olur? Müşteri geliyor, indirim istiyor. Saçma sapan bir kitlesi var. Bence Bionluk'a falan bulaşma, git Fiverr'da falan yap. Hem dolar kazanırsın, hem de daha fazla kitleye hitap edersin.

Tam ehliyetiniz olmadığı için esasen kayıt olsanız dahi işleminiz gayri resmi olur ancak sınırlı ehliyetli olarak aile onayı ile bazı prosedürler kapsamında bunu yapabilirsiniz. (Velayetinize sahip olunması şartıyla elbette) Artık işin teferruatı ve çalışma süresinin uyum, uygunluğu açısından iş hukukuna bakmanız gerekecek. Ha bunları yapmayıp x kişi üzerine hesap ve kayıt açarak da bunu yapabilirsiniz ancak bu serbest çalışma (freelancer) durumu akdini aşar bir duruma gelir bir de devamlı gelire dönüşürse oluşabilecek her türlü durumdan mesul kişinin bu x kişisi olacağını unutmamanız yararlı olur.

Hocam nasıl desem, piyasayı çöp edenler toplanmış desem yeridir. Adam 10 TL'ye logo yapıyor. 10 TL'ye logo mu olur? Müşteri geliyor, indirim istiyor. Saçma sapan bir kitlesi var. Bence Bionluk'a falan bulaşma, git Fiverr'da falan yap. Hem dolar kazanırsın, hem de daha fazla kitleye hitap edersin.

İngilizcem çok iyi değil o yüzden yabancı sitelere kaydolmak istemiyorum ama yine de düşünürüm. Fiverr ücretli mi?

İngilizcem çok iyi değil o yüzden yabancı sitelere kaydolmak istemiyorum ama yine de düşünürüm. Fiverr ücretli mi?
Fiverr ücretsiz. Pro üyeliği de var ama ücretsiz hesap yeterli. İstersen yeteneklerini açıkladığın bir konu aç ve nasıl para kazanabileceğini sor, yardımcı olayım. Konuda beni etiketle.

Fiverr ücretsiz. Pro üyeliği de var ama ücretsiz hesap yeterli.

Tam ehliyetiniz olmadığı için esasen kayıt olsanız dahi işleminiz gayri resmi olur ancak sınırlı ehliyetli olarak aile onayı ile bazı prosedürler kapsamında bunu yapabilirsiniz. (Velayetinize sahip olunması şartıyla elbette) Artık işin teferruatı ve çalışma süresinin uyum, uygunluğu açısından iş hukukuna bakmanız gerekecek. Ha bunları yapmayıp X kişi üzerine hesap ve kayıt açarak da bunu yapabilirsiniz ancak bu serbest çalışma (freelancer) durumu akdini aşar bir duruma gelir bir de devamlı gelire dönüşürse oluşabilecek her türlü durumdan mesul kişinin bu X kişisi olacağını unutmamanız yararlı olur.

İkinize de teşekkürler. Fiverr'e bakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı