18 yaşındaki kızı evlendiriyorlar

18 yaşında evlenmesi yasal. Burada problem olarak görülen rızası olup olmaması. Açıkçası bu durum sizi neden bu kadar ilgilendirdi anlamadım. Belki sizin bilmediğiniz bir şey var.
Kız ile konu sahibi sevgili hocam. Burada arkadaş hem onu sevdiğinden hem de insani olarak rahatsız olmuş haklı olarak.

Bir aydan fazla süredir aynı evde kalıyorlar. Bu yüzden de ister istemez konulara hakim olabiliyorum. Ayriyeten kız arkadaşım ile de konuşuyorum bu konuyu.
Hocam, ben demedim ben anladım olayı zaten. Emre bardakçı hocam yanlış anlamış.

Hemen başlamışsınız kızın ailesini linçlemeye ama her şey öyle basit değil. Sanki ailesini tanıyor ve gaddar olduklarından emincesine konuşuyorsunuz. Halbuki o aile belki de tecrübe nazarında kişilerin denkliklerini hesaba katarak karar almıştır. Kimsenin annesi babası evladının kötülüğünü istemez. Aile tecrübe gözüyle bakar. Ayrıca önceliğin denkliklerin olduğu evliliklerin aşk ile başlanan evliliklerden daha sağlam oluğunu nice sefer görmüşümdür. Üstelik psikoloji camiasında saygın isimler de bunu belirtmiştir. Şunu da belirteyim ki burada durum eğer ailenin kızı zorbalıkla zalim biriyle evlendirmesi söz konu ise bu durum kabul edilemez ve sonu bellidir. Ama iki tarafta birbirini tanımamasına rağmen denklikler bulunuyorsa aşk sonradan da olur çok da güzel olur.

Şehre kaçın polis uğraşmaz bile. Başka çare yok gibi görünüyor. Köy insanını bilirim fazla eğitimli olmadıkları için( çünkü işin ileri boyutunu hiç düşünmüyorlar). Amaçlarına ulaşmak için her şeyi yaparlar.

Hemen başlamışsınız kızın ailesini linçlemeye ama her şey öyle basit değil. Sanki ailesini tanıyor ve gaddar olduklarından emincesine konuşuyorsunuz. Halbuki o aile belki de tecrübe nazarında kişilerin denkliklerini hesaba katarak karar almıştır. Kimsenin annesi babası evladının kötülüğünü istemez. Aile tecrübe gözüyle bakar. Ayrıca önceliğin denkliklerin olduğu evliliklerin aşk ile başlanan evliliklerden daha sağlam oluğunu nice sefer görmüşümdür. Üstelik psikoloji camiasında saygın isimler de bunu belirtmiştir. Şunu da belirteyim ki burada durum eğer ailenin kızı zorbalıkla zalim biriyle evlendirmesi söz konu ise bu durum kabul edilemez ve sonu bellidir. Ama iki tarafta birbirini tanımamasına rağmen denklikler bulunuyorsa aşk sonradan da olur çok da güzel olur.

Hocam çok saçmalamışsınız, 18 yaşında ki bir kız 40 yaşında ki bir adam ile nasıl evlensin.

Kız arkadaşımın babasının kardeşi 18 yaşında. 18 yaşında kızı evlendiriyorlar. Kız istemiyor. 18 yaşında kim evlenmek ister ki? Köyde büyümüş bir kız ailesi bayağı bir geri kafalı tiplerden. Bu durumda beni ilgilendiren pek de bir şey yok ama yine de bunu bana kız arkadaşımın söylemesi çok rahatsız ediyor beni. Kız arkadaşımın ailesi herkes bu durumu normal buluyor bir türlü anlam veremiyorum. Kafam almıyor 40 yaşındaki bir adam 18 yaşındakini kız kardeşini nasıl evlendirir? Nasıl buna izin verir. Bunları yazma sebebim hem biraz içimi dökmek hem de bu duruma sizce yapabileceğim bir şey var mı sizce? Ne kadar beni ilgilendirmese de aşırı derecede rahatsız ediyor bu durum.
Yer neresi? Sıkıntılı bölge mi?

Geri
Yukarı