18 yaşından küçük bir çocuğun çalışmasına karşı görüşleriniz nedir?

Ben bilgisayarcıda çalışıyorum ama hiç çalışmak istemiyorum babam beni zorla yolluyor. Burada bir şey öğrendiğim de yok. Para da vermiyor. Yaşım 12.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayarcıda çalışıyorum ama hiç çalışmak istemiyorum babam beni zorla yolluyor. Burada bir şey öğrendiğim de yok. Para da vermiyor. Yaşım 12.
Zorla gidiyorsan illa gideceksin. Bir şeyler öğrenmeye çalış. İşine yarayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal bir ortamda nasıl davranman gerektiğini, zorlu bir müşteri veya kişi çıktığında yapılması gerekenleri, gizil öğrenme ile istemesen de bilgisayar ve diğer konular hakkında bilgileri fark etmesen dahi öğreniyorsun.

12 yaşında para kazanmanın bir önemi yok, en azından sosyalleşiyorsun. Bu ortam sana çok şey katabilir. Bir günde ne kadar para kazandığını gözlemlersin, yeterli alt yapın oluştuğunda sen de buna benzer veya eksik gördüğün kısımları tamamlayıcı girişimci olarak bir işe girebilirsin.

Çalışsın bence bir sakınca görmüyorum. Çalışmak iyi gelir insana bütün gün evde yatıcaksında ne olucak yaz tatilinden söz ediyorum. Hatta okul zamanı bile okuldan sonra part time çalışabilir kendini geleceğe hazırlar. Hem çalışıp hem üniversiteye gidecek çünkü babasında para yoksa...

Geçen yaz hem para biriktirip bilgisayar almak için hem de iş öğrenmek için konfeksiyon da çalışmıştım.
Ve 20 yıllık ustam 1 haftalık benden kendisine iş yetiştirmemi istiyordu :)
İyidir iyi. Sabretmeyi en iyi orada öğrendim.

Yaz tatillerinde bilgisayar başında saatlerini harcayıp, hayata dair hiç bir bilgisi olmayan, hayatı sadece oyunlardan ve sosyal medyadan ibaret sanan ve baba parası ile geçinmeye alışmış olan bir çocuktan sa 15 yaşında çalışmaya başlamış bir çocuğu tercih ederim.

Ailesi hiç bir şey yapmayıp çocuğa yükleniyorsa, bu yüzden çalışıyorsa iyi bir şey değil bence. Ancak meslek öğrenmesi için veya kendi isteğiyle çalışmak istiyorsa kötü bir şey değil.

Kendi hür iradesiyle,baskı altında kalmadan bence harçlığını çıkarması veya hayalindeki şey için para kazanması gayet normal bir şey.Tabii bunu zorla birileri yaptırıyorsa ve çocuk işkence görüyorsa, elbette kabul edilemez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı